BARBÓRKA 2012: Jubileuszową 50. edycję rajdu WYGRAŁ Tomasz Kuchar - AKTUALIZACJA, WYNIKI - ZDJĘCIA

2012-12-01 23:41

Znamy już zwycięzców tegorocznego 50. Rajdu Barbórki. Pierwsze miejsce zajął Tomasz Kuchar, a nie tak jak wcześniej informowano Michał Sołowow. Trzykrotny mistrz Europy Sołowow ostatecznie po doliczeniu kary został drugi. Trzecią pozycję zdobył Michał Kościuszko. Felix Baumgartner, nowy rekordzista świata w skoku ze spadochronem ze stratosfery, który brał udział w rajdzie, tym razem zawiódł.

Jubileuszowy Rajd Barbórka przyciągnął do Warszawy wielu gości i kibiców. Wśród zawodników znalazł się także Felix Baumgartner, który 14 października ustalił rekord świata w soku ze spadochronem ze stratosfery. Niestety Austriak, który bez wątpienia budził nadzieję na zwycięstwo, zawiódł.

Zwycięzcą 50. Rajdu Barbórki został Tomasz Kuchar jadący Subaru Impreza WRX STI R4. Trzykrotny rajdowy mistrz Europy Michał Sołowow okazał się drugi - spowodowało to doliczenie pięciu sekund karnych za potrącenie szykany na odcinku specjalnym Autodrom Bemowo. Sołowow jechał Fordem Fiestą RS WRC. Trzecią pozycję zdobył Michał Kościuszko w Fordzie Focusie RS WRC

Rajd zakończył się widowiskowym Kryterium Asów na ulicy Karowej, które nie jest zaliczane do klasyfikacji.