SuperAuta24»

Auto

»

Porady

» Polacy chętniej kupują NOWE OPONY: Jakie są preferencje, kiedy decydujemy się na wymianę. opony samochodowe, kupowanie opon, nowe opony, zakup nowych opon, LANXESS AG, Instytutu PBS, badanie opinii, opony używane, zakup używanych opon, kiedy kupić nowe opony, wymiana opon,

Polacy chętniej kupują NOWE OPONY: Jakie są preferencje, kiedy decydujemy się na wymianę

Polacy coraz chętniej kupują nowe opony według określonych priorytetów. W pierwszej kolejności liczy się dla kierowców bezpieczeństwo, później cena, dalej wpływ na spalanie i na końcu marka. Według badań firmy LANXESS AG i Instytutu PBS, właśnie takie preferencje i zwyczaje obowiązują w momencie wyboru opon samochodowych.

W badaniu przeprowadzonym na zlecenie firmy LANXESS, producenta wysokowydajnego kauczuku syntetycznego, stosowanego w oponach na całym świecie, przepytano osoby z całej Polski. Prawie dwie trzecie kierowców (68%) zadeklarowało decyzyjność przy okazji zakupu opon. Aż 87% z nich dokonało zakupu opon w ciągu ostatniego roku. Polacy deklarują przy tym dość częstą wymianę – 61% spośród decydentów przyznało, że opony wymienia raz na 3 lata lub częściej.

Powodem zakupu opon jest wymiana zużytych na nowe (56% badanych). Przy czym nowe, to dla większości opony z pierwszej ręki (aż 82% nabywców), a zakup opon używanych deklaruje zaledwie 18% nabywców z ostatniego roku. Polacy zużycie opon rozpoznają samodzielnie na na podstawie bieżnika – aż 74%. Najpopularniejszym źródłem wiedzy dla polskich kierowców są rodzina i znajomi – tak wskazało aż 41%. Szczególnie dla osób z małych miejscowości (40%) i wsi (47%) liczy się doświadczenie osób, które znają. Rodzina i znajomi to również przeważające źródło wiedzy o oponach dla kobiet – zadeklarowało tak aż 55% Polek.

W przypadku zakupu nowych opon, Polacy najbardziej patrzą na parametry przyczepności na mokrej nawierzchni oraz wpływ na spalanie. Pozostałe dwie ważne kategorie to cena i marka opon. W dalszej kolejności interesujący jest poziom generowanego hałasu. Wychodzi na to, że Polacy są skłonni zapłacić więcej za opony o lepszych parametrach, ale cena jest jednym z kluczowych faktorów. Ciekawe natomiast może być to, że aż 84% kierowców przyznało, że jest skłonnych wydać więcej na opony przyjazne środowisku.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
LANXESS AG