SuperAuta24»

Auto

»

Porady

» WYMIANA OPON na ZIMOWE - ile kosztuje, gdzie najtaniej w Warszawie. Jak przygotować auto do zimy. WYMIANA OPON, WYMIANA OPON NA ZIMOWE, ZIMOWE OPONY, AUTO NA ZIMĘ, JAK PRZYGOTOWAĆ AUTO NA ZIMĘ, ZIMA, ZIMÓWKI, OPONY ZIMÓWKI, KIEDY ZMIENIĆ OPONY NA ZIMOWE

WYMIANA OPON na ZIMOWE - ile kosztuje, gdzie najtaniej w Warszawie. Jak przygotować auto do zimy

Nadciąga duże ochłodzenie. Dlatego warto pomyśleć o tym, by przygotować samochód do zimy i wymienić opony. Te zimowe są zrobione z zupełnie innej gumy niż letnie i zapewniają dużo większe bezpieczeństwo na drodze.

- Najlepszym momentem na zmianę opon jest okres, gdy temperatura powietrza spada poniżej 7 stopni Celsjusza. Letnia opona w takich temperaturach robi się twarda i przez to staje się śliska - tłumaczy Aleksander Adamiecki (41 l.), mechanik z warsztatu samochodowego Robertus przy ulicy Wołoskiej 26.

Poza tym opona letnia ma zupełnie inną przyczepność i zdolność odprowadzania wody. A ile kosztuje wymiana kół?

Jeżeli posiadamy własne opony, to w zależności od warsztatu mechanicy wymienią nam je za kwotę od około 60 do 120 złotych. Jeśli jednak ich nie mamy, możemy zakupić je u wulkanizatora. Ceny używanego kompletu czterech kół wahają się od 300 do 600 złotych. W sklepach motoryzacyjnych jest drożej. A jak jeszcze przygotować auto do nadchodzącej zimy?

- Oprócz opon warto sprawdzić i wymienić płyn chłodniczy oraz płyn do spryskiwaczy. W silnikach dieslowych warto też wymienić filtr paliwa oraz świece żarowe - wyjaśnia Aleksander Adamiecki.

W zimie często zdarza się też, że z powodów silnego mrozu nasz samochód nie chce odpalić, bo akumulator jest za słaby. Test akumulatora można zrobić praktycznie w każdym warsztacie na terenie stolicy. Z reguły mechanicy wykonują go za darmo. Warto również sprawdzić, czy zawieszenie i hamulce są sprawne oraz zainwestować w nowe pióra wycieraczek. Dostać je można w każdym większym sklepie. Koszt jednego pióra waha się od 10 do nawet 60 złotych.

ewydanie

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
BF