SuperAuta24»

Auto

»

Samochody

» Kuracja odmładzająca dla Renault Kangoo - ZDJĘCIA. Renault Kangoo, nowe Renault Kangoo, Renault Kangoo 2013, Renault Kangoo na rok 2013, Renault Kangoo Express 2013, Renault Kangoo Maxi, Renault Kangoo Compact, Renault Kangoo 2013 ZDJĘCIA, Renault Kan

Kuracja odmładzająca dla Renault Kangoo - ZDJĘCIA

Renault odmładza wprowadzoną w 2008 roku do sprzedaży drugą generację Kangoo. Pojazd zajmujący pozycję lidera wśród niedużych aut dostawczych w Europie, pojawi się w sprzedaży w nowym wydaniu obejmującym całą gamę: Kangoo Express, Compact i Maxi oraz elektryczne odmiany Kangoo Z.E. i Kangoo Maxi Z.E.

Nowy styl i lepsze wyposażenie

Zmiany w Kangoo pojawiły się za sprawą charakterystycznej dla nowych wozów marki Renault odmłodzonej stylistyce. Z przodu jest wyraziste powiększone i pionowo ustawione logo oraz przerysowany zderzak. Lusterka boczne lepiej dopasowano do całości, tak samo jak tylne światła. W kabinie zainstalowano całkiem nową deskę rozdzielczą z elementami takimi jak kierownica, o wyraźnie wyższej jakości.

Na liście opcji pojawią się takie pozycje wyposażenia jak: system ESC w połączeniu z Hill Start Assist i Extended Grip (wspomaganie ruszania pod górę, z poprawą przyczepności), czy też wbudowany system multimedialny obejmujący nawigację TomTom LIVE, z dostępem do internetu Renault R-Link, z dodatkową kamerą cofania ułatwiającą parkowanie. Wszystkie z trzech dostępnych typów radioodbiorników posiadają gniazdo USB i technologię Bluetooth.

Nowa konfiguracja z 3 miejscami z przodu

Gama dostawczych Kangoo obejmowała siedem wersji o trzech długościach nadwozia (Kangoo Express, Compact i Maxi), dwóch rodzajach napędu - termicznym i elektrycznym - oraz dwie wersje: 2- lub 5-miejscowe (Kangoo Maxi). Odnowienie modelu Kangoo Express jest okazją do wprowadzenia nowej konfiguracji: wersji z trzema miejscami z przodu. Opcja ta będzie dostępna we wszystkich długościach nadwozia (za wyj. Kangoo Z.E., Kangoo Maxi Z.E. i 5-miejscowego Kangoo Maxi). Zadbano również o komfort użytkowników, wprowadzając w kabinie liczne zmiany (np. płaty drzwi) przy utrzymaniu możliwości złożenia oparcia siedzeń pasażerów w celu uzyskania maksymalnej długości załadunku.

Oszczędne jednostki napędowe

Podobnie jak u poprzedników, nowa gama Kangoo wyróżni się wyjątkowo niskim zużyciem paliwa. Nowe Kangoo Express jest wyposażone w oszczędne silniki o bardzo dobrych osiągach. Trzy wśród nich są liderami pod względem niskiego zużycia w swoich segmentach: Energy dCi 75 i Energy dCi 90 KM spalają 4,3 l/100 km (zużycie w cyklu mieszanym NEDC) i emitują 112 g CO2/km, a Energy TCe 115 emituje 140 g CO2/km2. Silnik Energy dCi 110 KM może się również poszczycić wyjątkowo niską emisją CO2 wynoszącą 115 g/km.

W celu dalszego ograniczenia zużycia paliwa Kangoo jest w standardzie wyposażone (w wersjach z silnikami najnowszej generacji) we wskaźnik zmiany biegów oraz tryb eko pozwalający na dalsze obniżenie zużycia paliwa nawet o 10%. W tym celu system reguluje moment obrotowy silnika, wskazania wskaźnika zmiany biegów (wyświetlającego z wyprzedzeniem pożądany bieg) oraz parametry pedału gazu.

ewydanie

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Rafał Mądry