SuperAuta24»

Auto

»

Drogi

» Autostrada A4: Odcinek Szarów - Tarnów OTWARTY dla pojazdów o masie do 12 ton oraz autobusów. Autostrada A4 Kraków Tarnów, Szarów Tarnów, Autostrada A4, A4 Szarów Tarnów, budowa autostrady A4, A4, autostrada Kraków Tarnów, GDDKiA, Autostrada A4 Kraków Tarnów ograniczenia, Generalna Dyrekcja Dr

Autostrada A4: Odcinek Szarów - Tarnów OTWARTY dla pojazdów o masie do 12 ton oraz autobusów

Kolejne kilometry polskich autostrad zostały oddane do użytku. Od czwartku 29 listopada 2012, kierowcy mogą jeździć na terenie Małopolski po nowym 57-kilometrowym fragmencie autostrady A4 na odcinku Szarów-Tarnów.

Autostrada A4 Kraków-Tarnów jest już przejezdna. Nowym odcinkiem na razie nie pojadą samochody ciężarowe o masie powyżej 12 ton, które muszą kierować się na starą drogą krajową nr 4. Ograniczenie to nie dotyczy tylko autobusów, dlatego też przewoźnicy osób mogą korzystać z trasy tak samo jak osobówki.

Budowa oddanej do użytku autostrady została podzielona na trzy inwestycje: Szarów–Brzesko (23 km), Brzesko–Wierzchosławice (21 km) i Wierzchosławice–Krzyż (Tarnów Północ 13 km). Wszystkie odcinki są dostępne dla kierowców w całości, mimo wciąż prowadzonych prac budowlanych na środkowym fragmencie Brzesko-Wierzchosławice. Tutaj trzeba uważać na ograniczenia prędkości. Zjazdy z autostrady zlokalizowano w Bochni, Brzesku, Wierzchosławicach i Tarnowie.

A4 z Krakowa do Tarnowa według zapowiedzi GDDKiA ma być całkowicie ukończona wiosną 2013 roku. Docelowo autostrada A4 ma  przebiegać przez cały kraj "z zachodu na wschód" z: Jędrzychwic k. Zgorzelca, przez m.in. Wrocław, Opole, Kraków, Tarnów, Rzeszów, aż do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Rafał Mądry