SuperAuta24»

Auto

»

Drogi

» TORUŃ: Otwarcie kujawsko-pomorskiego odcinka autostrady A1 . TORUŃ: Otwarcie kujawsko-pomorskiego odcinka autostrady A1

TORUŃ: Otwarcie kujawsko-pomorskiego odcinka autostrady A1

W piątek (14.10) nastąpi oficjalne oddanie do użytku północnego odcinka autostrady A1. Kujawsko-pomorska inwestycja jest jednym z największych projektów drogowych w Europie. Wykonawca kolejnego 62-kilometrowego odcinka autostrady - Gdańsk Transport Company, zapowiada, że przejazd między Toruniem a Gdańskiem potrwa 65 minut.

Autostrada A1 wzbogaciła się o nowy pas od węzła Nowe Marzy do węzła Lubicz (51,72 km) i przeprawę przez Wisłę w okolicach Grudziądza.

Częściowo zmodernizowano również odcinkek drogi Lubicz-Czerniewic (10,70 km), wiązało się to z dokończeniem budowy mostów przez Drwęcę oraz Wisłę koło Torunia.

Nie wszystkie unowocześnienia autostrady A1 będą uruchomione od razu. Na odcinku pomiędzy Nowymi Marzami a Czerniewicami funkcjonować będą jedynie dwa nowe węzły w Lisewie i Lubiczu. Natomiast pozostał dwa w Grudziądzu i Turznie zostaną uruchomione w przyszłym roku, po wybudowaniu lokalnych połączeń, umożliwiających zjazd z autostrady.

Na kierowców czekają cztery pary miejsc obsługi podróżnych: Malankowo, Drzonowo, Nowy Dwór i Nowa Wieś. 

ewydanie

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Łukasz Augustyński