SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news 100 mln zł na wymianę policyjnej floty! Policja kupi 1,5 tys. nowych pojazdów w 2015 roku

100 mln zł na wymianę policyjnej floty! Policja kupi 1,5 tys. nowych pojazdów w 2015 roku

15.12.2014, godz. 12:29
Rząd sprywatyzuje policję?
foto: Super Express

W nadchodzącym 2015 roku szykuje się dalszy ciąg wielkich przemian w polskiej Policji. MSW informuje, że w zaplanowanym budżecie na rok 2015 znajduje się około 100 mln zł na wymianę policyjnej floty.

Sprawne działanie policji wymaga odpowiednich nakładów. Jak powiedziała minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska, państwu zależy, aby policja dysponowała nowoczesnym i profesjonalnym sprzętem. Dlatego też w 2015 r. zostanie zakupionych ponad 1,5 tys. pojazdów za kwotę około 100 mln zł. Wśród nich będą radiowozy, samochody osobowe nieoznakowane, pojazdy z wideorejestratorami, samochody terenowe, furgony oraz motocykle. Ostatnia tak duża modernizacja policyjnej floty miała miejsce w latach 2007-2010.

Ponadto w 2015 r. policjanci otrzymają również nowy sprzęt łączności. Będą to m.in. cyfrowe terminale radiowe, radiotelefony, zestawy radiostacji i telefony komórkowe oraz sprzęt informatyczny.

Zobacz też: Liczba wypadków i pijanych maleje: Na polskich drogach coraz bezpieczniej

Także Straż Graniczna zostanie doposażona. Plan zakupów obejmuje bezzałogowe statki powietrzne - dwa samoloty Stemme ES-15 i cztery samoloty UAV. Środki transportu wzbogacą się o auta terenowe i około 40 pojazdów typu ATV (quady). Do użytku zostaną również oddane nowe wieże obserwacyjne na granicy, przenośne kamery termowizyjne oraz sporo innego sprzętu techniki specjalnej. Na ten cel w budżecie na 2015 r. zabezpieczono 80 mln zł.

MSW nie zapomina w swoich planach o Państwowej Straży Pożarnej. W przyszłym roku na zakup sprzętu dla strażaków zostanie przeznaczonych ponad 83 mln zł. Planuje się zakup m.in. samochodów ratowniczo-gaśniczych i transportowych oraz sprzęt techniki specjalnej.

Źródło: policja.pl
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: