SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Maluchy opanowały stolicę: 13 Ogólnopolski Zlot Fiata 126p - NASZA DUŻA GALERIA

Maluchy opanowały stolicę: 13 Ogólnopolski Zlot Fiata 126p - NASZA DUŻA GALERIA

15.08.2016, godz. 10:02
13 Ogólnopolski Zlot Fiata 126p
13 Ogólnopolski Zlot Fiata 126p foto: SuperAuto24.pl

W dniach 12-15 sierpnia Warszawa została opanowana przez kultowe Fiaty 126p. Popularne Maluchy już po raz trzynasty spotkały się na wielkim ogólnopolskim zlocie, który tym razem odbył się w stolicy naszego kraju. Nie mogło tam zabraknąć więc i naszej redakcji SuperAuto24.pl.

Rozłożony na kilka dni plan imprezy przewiduje m.in. dużą paradę klasyków przez centrum miasta, wystawę seryjnych jak i mocno przerobionych Maluchów oraz ekstremalne zabawy na torze. Postanowiliśmy odwiedzić lotnisko na warszawskim Bemowie, gdzie Fiaty 126p dumnie prężyły się w wakacyjnym słońcu i dzielnie kręciły bączki na płycie autodromu znanego m.in. z rajdu Barbórki.

Przeczytaj również: To już 40 lat zakładów Fiata w Tychach

Ilość uczestników przerosła wszelkie oczekiwania. Na zlocie zjawiło się kilkaset aut w różnym stanie. Od niemalże fabrycznie nowych eksponatów, przez wersje cabrio aż po mocno przerobione egzemplarze. Pomiędzy samochodami dumnie przechadzali się ich właściciele bardzo często ubrani w stroje z epoki.

Zobacz też: Amerykański dyplomata i jego Maluch – WIDEO

Popularny Maluch w wielu z nas wywołuje nostalgiczne wspomnienia. To auto naszych dziadków, rodziców i naszej młodości. Wybierając się w poniedziałek (15.08.2016 r.) na krótki spacer po Warszawie zachowajcie czujność. Niezliczona wręcz ilość Fiatów 126p w ten świąteczny i wolny od pracy dzień także zawładnie ulicami stolicy!

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku


autor: Paweł Kaczor zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: