SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news 20 lat opon Continental w Polsce

20 lat opon Continental w Polsce

25.01.2017, godz. 12:00
Continental
Continental foto: Continental

Dwie dekady dla firmy Continental w Polsce okazały się niezwykle udane. Pięciokrotnie zwiększono zatrudnienie, potrojono liczbę marek w portfolio, a wyniki finansowe grupy mogą zawrócić w głowie.

Pierwsze opony Continental pojawiły się na polskiej ziemi już w 1911 roku w Warszawie dzięki prywatnym importerom, jednak oficjalne przedstawicielstwo utworzono dopiero w 1996 roku. Firma liczyła wówczas 20 osób, a dział handlowy reprezentowany był zaledwie przez pięciu pracowników. Obroty roczne wynosiły zaledwie kilka milionów złotych. Dziś ta kwota przekroczyła granicę miliarda złotych.

Zobacz też: Jazda z łańcuchami śnieżnymi – co warto wiedzieć?

Kluczem do sukcesu okazała się szeroka oferta. Startowano z markami pokroju Continental, Barum, Uniroyal, Semperit i Gislaved. Dziś portfolio liczy 15 marek, a należą do nich między innymi Viking, General Tire czy Matador.

Continental wyszedł też z ciekawą propozycją do klientów flotowych. Dla ciężarówek przygotowano Conti 360 Fleet Services, który obejmuje np. serwis awaryjny w 25 krajach Europy. „Osobówki” mogą skorzystać z programu BestDrive. Obecnie należy do niego 40 flot firmowych.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: