SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news 2,1 mln egzemplarzy Audi z problemem dotyczącym silnika EA 189 2.0 TDI

2,1 mln egzemplarzy Audi z problemem dotyczącym silnika EA 189 2.0 TDI

28.09.2015, godz. 14:14
Audi A3 trzecia generacja
foto: zdjęcia własne

Oprogramowanie stosowane w silnikach 2.0 TDI typu EA 189, mające na celu fałszowanie zawartości szkodliwych substancji w spalinach, trafiło do 2,1 mln samochodów marki Audi na całym świecie. Komunikat w tej sprawie wystosowała oficjalnie marka z Ingolstadt.

Po informacji wydanej przez Volkswagen AG, która mówiła o 5 mln samochodów osobowych samej marki Volkswagen, przyszedł czas na policzenie pojazdów spod znaku czterech pierścieni. Okazuje się, że w Audi wyniki toksyczności w dieslach EA 189 spełniających normę Euro 5, fałszuje 2,1 mln pojazdów. Tylko w Europie Zachodniej sprawa dotyczy 1,42 mln samochodów (w tym 577 tys. w samych Niemczech). W Stanach Zjednoczonych takich pojazdów jest 13 tysięcy.

Sprawdź: Silniki EA 189 - w jakich modelach były montowane

Problem dotyczy takich samochodów Audi z silnikiem EA 189 jak: A1, A3, A4, A5, A6, TT, Q3 oraz Q5. Volkswagen AG w swojej wcześniejszej informacji medialnej podkreślił, że problem nie dotyczy nowych samochodów oferowanych w salonach, spełniających normę Euro 6.

Po komunikatach Volkswagena i Audi, teraz czekamy jeszcze na informacje o liczbach dotyczących pojazdów użytkowych Volkswagena, Seatów oraz aut marki Skoda.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: