SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news 25 lat największego dealera samochodów używanych w Europie Środkowej

25 lat największego dealera samochodów używanych w Europie Środkowej

27.01.2017, godz. 13:51
AAA Auto
foto: AAA AUTO

Grupa AAA prowadząca sieć salonów samochodowych w Czechach, Polsce, Słowacji i Węgrzech, świętuje 25-lecie istnienia. Firma specjalizująca się w autach po pierwszym lub drugim właścicielu, z udokumentowaną historią serwisową, do dziś obsłużyła już 1,9 miliona klientów (kupujących i sprzedających), stając się największym dealerem samochodów używanych w Europie Środkowej.

Grupa AAA AUTO rozpoczęła swoją działalność ćwierć wieku temu w Czechach. Na jesieni tego roku dealer planuje osiągnąć pułap 2 milionów klientów. Przez dwadzieścia pięć lat AAA AUTO bardzo dynamicznie rozwijała sieć swoich oddziałów, dochodząc do liczby ponad 40 salonów w 4 krajach. Grupa zatrudnia obecnie 2300 pracowników. AAA AUTO rozwinęła także swoją działalność na rynkach zachodnich – poprzez eksport na tamtejsze rynki. Obroty firmy przekraczają 435 milionów euro, a sprzedaż to ponad 63 000 pojazdów rocznie.

Nazwa marki ma swoje źródło w sposobie szeregowania firm, znanym z książek telefonicznych). Marketingowa technika trzech "A" w nazwie firmy stała się późniejszą inspiracją dla korporacji taksówkowych, agencji nieruchomości oraz wielu innych przedsiębiorstw z najrozmaitszych gałęzi przemysłu. Firma jest m.in. pionierem internetowej sprzedaży samochodów. Obecnie 90 procent transakcji z klientami Grupy AAA AUTO realizowanych jest za pośrednictwem internetu i telefonów komórkowych.

Zobacz: TOP 10 najtańsze fabrycznie nowe samochody na rynku

AAA AUTO jako pierwsza firma zaoferowała klientom w Czechach możliwość sprzedaży swoich samochodów za gotówkę, bez konieczności oczekiwania na sprzedaż na warunkach określonych przez pośredników. Ten model z powodzeniem funkcjonuje obecnie w Polsce, na Słowacji i na Węgrzech. AAA AUTO specjalizuje się w samochodach po pierwszym lub drugim właścicielu, z udokumentowaną historią serwisową. Samochody są szczegółowo badane w trakcie zakupu, co powoduje, że aż 65-70% z nich nie jest przyjmowane z powodu usterek technicznych lub prawnych. Firma proponuje klientom szeroką ofertę usług, od wykupu, przez zakup w rozliczeniu, aż do zakupu pojazdu na raty i z pakietem ubezpieczeń.

Dotychczas AAA AUTO otworzyła w Polsce cztery oddziały: w Piasecznie, Warszawie, Wrocławiu i Katowicach, a uruchomienie kolejnych jest w planach. Około 80% oferowanych pojazdów pochodzi z rynku rodzimego. W Polsce AAA AUTO zatrudnia 130 pracowników. Sprzedaż w polskich oddziałach dynamicznie rośnie (wzrost w 2016 roku, w stosunku do 2015 r. wyniósł 145 procent).

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: