SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news 300 hybrydowych Yarisów do wypożyczenia w Warszawie!

300 hybrydowych Yarisów do wypożyczenia w Warszawie!

05.04.2017, godz. 13:30
Toyota Yaris Hybrid Panek
Toyota Yaris Hybrid foto: toyota

Carsharing zdobywa coraz większą popularność w Warszawie. Można już wypożyczyć nie tylko Mini i BMW na minuty, ale nawet elektryczne skutery. Do tej puli trafi niedługo 300 egzemplarzy hybrydowej Toyoty Yaris, które należeć będą do firmy Panek.

Samochody będzie można wypożyczyć na minuty lub godziny przy użyciu wygodnej aplikacji. Będzie to największa flota pojazdów hybrydowych w kraju. Auta pojawią się na ulicach stolicy już w połowie kwietnia.

Pisaliśmy o: Toyota Yaris z nowym silnikiem z Polski - pełny CENNIK

Najpierw jednak trzeba będzie przeprowadzić odpowiednie testy, do których zapisy nadal są otwarte. Wystarczy mieć prawo jazdy od co najmniej roku oraz zwykłą kartę płatniczą, choć udział w testach jest darmowy.

Sama Toyota Yaris jest najczęściej wybieranym przez Polaków samochodem tej marki, a w wersji hybrydowej świetnie sprawdza się w mieście. Układ napędowy zapewnia 100 koni mechanicznych, a na łatwość użytkowania niebagatelny wpływ ma automatyczna skrzynia biegów. Hybrydowe Yarisy jeżdżą już we flotach takich firm jak PZU, Orange, Provident czy Panasonic.

Jak wygląda car sharing w praktyce? Znajdujemy auto na mapie aplikacji, rezerwujemy je (mamy zazwyczaj kwadrans na dojście do niego), otwieramy telefonem (kluczyki w schowku), po czym po prostu odjeżdżamy. Gdy już nie potrzebujemy czterech kółek, parkujemy zgodnie z prawem i zamykamy auto komórką. Nie martwimy się o serwis, paliwo, ubezpieczenie.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: