SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news 34 m. długości, 6,5 m. szerokości, 84 t. wagi: ponadgabarytowy transport w pigułce - WIDEO

34 m. długości, 6,5 m. szerokości, 84 t. wagi: ponadgabarytowy transport w pigułce - WIDEO

04.12.2014, godz. 17:35
transport ponadgabrytowy kładki
transport ponadgabrytowy kładki foto: Scandinavian Express Poland

Często jeżdżąc po Polsce, zwłaszcza w nocy, można spotkać transporty wielkich przedmiotów. Tym razem "na pace" 650-konnego Volvo przewożona była kładka. Zobaczcie jak poważna jest to operacja.

Z Gdyni do szwedzkiego Malmo transportowana była 34-metrowa kładka, która miała połączyć dwa brzegi miasta. Zadania podjęła się firma Scandinavian Express Poland zajmująca się transportem ponadgabarytowym. Przygotowania do całej operacji zajęły dwa miesiące, a wszystko przez nietypowe wymiary i kształt transportu. Ze względów bezpieczeństwa, trasa biegła z Gdyni do Świnoujścia i dalej promem do Szwecji.

Zobacz też: Volvo szokuje parkingowego! Zaskakująca reklama nowej skrzyni biegów

Jako ciągnika siodłowego użyto Volvo FH16 w układzie osi 6x4 z silnikiem o mocy 650 KM (479 kW) i oszałamiającym maksymalnym momencie obrotowym na poziomie 3150 Nm. Do przewozu takiego gabarytu użyto specjalnej 6-osiowej naczepy, którą można sterować niezależnie.

Dla zobrazowania całego transportu przypomnimy tylko, że standardowy pas na drodze ma szerokość 3,5 m. Całość robi wielkie wrażenie. Zobaczcie film z tego dużego przedsięwzięcia logistycznego.

WIDEO – ponadgabarytowy transport kładki z Gdyni do Szwecji.

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: