SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news 52. Rajd Barbórka 2014: na jakich odcinkach będą się ścigać kierowcy - MAPY OS-ów

52. Rajd Barbórka 2014: na jakich odcinkach będą się ścigać kierowcy - MAPY OS-ów

05.12.2014, godz. 09:01
Kajetan Kajetanowicz - Rajd Barbórka 2013
foto: Materiały prasowe

Coroczny Rajd Barbórka to największe święto w polskim rajdowym światku. Trudne warunki na trasach, sportowe auta i niesamowita atmosfera to cechy, które pojawiają się na każdej edycji tego wydarzenia. W tym roku wyjątkowy rajd odbędzie się po raz 52. w dniach 5-6 grudnia.

W harmonogramie rajdu znajdą się dobrze znane odcinki specjalne, ale Barbórka 2014 odwiedzi także zupełnie nowe okolice. Zawodnicy do pokonania będą mili 6 odcinków specjalnych. W tym roku organizatorzy zrezygnowali z piątkowego odcinka kwalifikacyjnego. W zamian kierowcy będą mogli przejechać odcinek testowy.

Pierwszy odcinek specjalny tegorocznej Barbórki ruszy 6. grudnia, w sobotę o 7:50 nad ranem. Trasa przebiegnie przez Tor Wyścigów Konnych na Służewcu. Całkowitą nowością będzie natomiast próba STW Center, którą kierowcy przejadą dwukrotnie (podobnie jak wszystkie inne odcinki). Najpierw, w pierwszej pętli, o 8:53, a następnie o 12:22. Trzeci odcinek to doskonale znany teren Autodromu Automobilklubu Polski na warszawskim Bemowie. Kierowcy pojawią się tam o 10:16 oraz 13:35. Na Bemowie zlokalizowany będzie także serwis. Wisienką na torcie pozostanie ul. Karowa, gdzie można liczyć na największe show pełne ryczących maszyn i efektownych poślizgów. Najpierw o 17:00 ruszą przejazdy pokazowe, a rywalizacja Kryterium Asów ruszy o 18:00.

Sprawdź: Rajd Barbórka 2013: Kajetan Kajetanowicz wygrał 51. Barbórkę - WYNIKI

Barbórka 2014 wprowadza podział na klasy. Będzie on uzależniony od pojemności skokowej silnika i rodzaju użytego napędu:

- Klasa 1: samochody do 1600 cm3 z silnikiem wolnossącym i napędem na jedną oś
- Klasa 2: samochody powyżej 1600 cm3 z silnikiem wolnossącym i napędem na jedną oś oraz samochody z silnikiem doładowanym (niezależnie od pojemności) i napędem na jedną oś
- Klasa 3: samochody z napędem na obie osie (niezależnie od pojemności i rodzaju zasilania silnika)

Tak wyglądały zmagania na Karowej w ubiegłym roku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: