SuperAuto moto news 53. Rajd Barbórka 2015: lokalizacje stref kibiców, gdzie zaparkować samochód

53. Rajd Barbórka 2015: lokalizacje stref kibiców, gdzie zaparkować samochód

12.12.2015, godz. 09:19
52. Rajd Barbórka - Kryterium Asów Karowej
52. Rajd Barbórka - Kryterium Asów Karowej foto: materiały prasowe

W drugi weekend grudnia odbędzie się w Warszawie jedna z najważniejszych imprez w polskim kalendarzu sportowych motorowych. W dniach 11-12 grudnia w stolicy rozegra się 53. Rajd Barbórka. Jak dojechać w miejsca rywalizacji kierowców? Gdzie zostawić samochód?

Prezentujemy mapy stref kibica oraz doradzamy gdzie zostawić samochód, żeby bezpiecznie oglądać rajdowe zmagania kierowców podczas 53. Rajdu Barbórka.

Sprawdź też: 53. Rajd Barbórka 2015: jakie ceny biletów, harmonogram

.
OS Tor Służewiec - gdzie zaparkować

Pierwszy odcinek specjalny Tor Służewiec jest miejscem, gdzie można spotkać wszystkich zawodników. Trasa OS-u składa się z przejeżdżanej dwukrotnie widowiskowej pętli dookoła strefy dla kibiców. Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 8.00. Dojazd dla kibiców możliwy jest od ulicy Puławskiej. Jeśli chodzi o parking, miejsca postojowe wyznaczone będą w okolicach skrzyżowania z ulicą Wyścigową. Drugie wejście dla kibiców zlokalizowane jest od ul. Poleczki. Dla posiadaczy naklejek Parking GOLD przygotowany jest parking wewnątrz toru Służewiec (wjazd także od ul. Poleczki).

OS PGE Narodowy - gdzie zaparkować

Odcinek PGE Narodowy debiutuje w harmonogramie Rajdzie Barbórka. Składa się z przejeżdżanej dwukrotnie pętli na Błoniach PGE Narodowego oraz trasy przebiegającej ulicą Siwca aż na parkingi zlokalizowane wokół Stadionu. Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 9.00. Główne wejście dla kibiców zlokalizowano od ulicy Zamojskiego (dogodny dojazd do dworca PKP Stadion lub metrem do stacji Stadion Narodowy). Drugie wejście dla kibiców od strony Ronda Waszyngtona (łatwy dojazd tramwajem lub autobusem). Parking na błoniach będzie niedostępny. Tylko samochody z wykupionym Parkingiem GOLD zaparkują w strefie kibica od ul. Zamojskiego. Pojazdy można będzie parkować przy ul Sokolej. Kibice odcinek obejrzą jedynie z wyznaczonych stref kibica, nie będzie możliwości przejścia pomiędzy strefami.

OS Autodrom Bemowo - gdzie zaparkować

Autodrom na Bemowie jest sercem Rajdu Barbórka. Trasa przejazdu uległa modyfikacji. odcinek specjalny przebiega po przejeżdżanej dwukrotnie pętli. Na Autodromie Bemowo zlokalizowany jest także Park Serwisowy. Serwis startuje od godziny 9:47. Rywalizacja rozpoczyna się od 10:20. Wejścia dla kibiców będą dwa: przy Punkcie Kibica od ul. Powstańców Śląskich, oraz prowadzącym do trybuny, od strony parkingu.  Wjazd na Parking GOLD możliwy od ul. Piastów Śląskich. Organizatorzy przewidzieli spory parking usytuowany przy ulicy Piastów Śląskich.

OS Karowa - gdzie zaparkować

Kryterium Asów na ul. Karowej to finał całej Barbórki. Wejście kibiców rozpoczyna się o godzinie 16:00, od 17:00 rozpoczną się przejazdy pokazowe. W tym dniu zamknięte będą ulice Browarna, Furmańska i Karowa. Jeśli chodzi o parkowanie samochodów to najlepiej zostawiać je w okolicach Biblioteki Uniwersyteckiej (BUW), Wybrzeża Kościuszkowskiego, ulicy Dobrej oraz kilku mniejszych uliczkach Powiśla. Nowością w tym roku jest parking zlokalizowany przy ul. Browarnej (wjazd od ul. Leszczyńskiej lub Topiel). Liczba miejsc na tym parkingu jest ograniczona, dlatego wjazd będzie możliwy tylko dla osób posiadających specjalną nalepkę wjazdową "Parking Karowa".

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: