SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news 53. Rajd Barbórka: Kryterium Asów Karowej 2015 wygrał Kajetan Kajetanowicz - WYNIKI + DUŻA GALERIA

53. Rajd Barbórka: Kryterium Asów Karowej 2015 wygrał Kajetan Kajetanowicz - WYNIKI + DUŻA GALERIA

13.12.2015, godz. 00:56
Rajd Barbórka 2015 - Kryterium Asów Karowa
Rajd Barbórka 2015 - Kryterium Asów Karowa foto: SuperAuto24.pl

Warszawski Rajd Barbórka, który odbył się już po raz 53. został tradycyjnie zakończony widowiskowymi przejazdami Kryterium Asów na ulicy Karowej. W tym roku najlepszy w tej rywalizacji okazał się Kajetan Kajetanowicz, który także został zwycięzcą Barbórki 2015.

W sobotni wieczór 12 grudnia słynne Kryterium Asów na ulicy Karowej dostarczyło kibicom wrażeń. Nie brakowało widowiskowego show, ryczących maszyn i efektownych poślizgów. Trudność tego odcinka w dużej mierze polega na odpowiednim doborze opon i precyzyjnej jeździe mającej związek z mnogością zakrętów i nawrotów.

Rywalizację wygrał Kajetan Kajetanowicz, tegoroczny zwycięzca rajdowych barbórkowych zmagań, jadący Fordem Fiesta R5. Na zalanym deszczem Powiślu Kajto i Jarek Baran (reprezentanci LOTOS Rally Team), mimo wybitnie niesprzyjających warunków, nie pozostawili rywalom złudzeń i z dużą przewagą wygrali kultowe Kryterium Asów.

Przeczytaj: 53. Rajd Barbórka 2015: Kajetanowicz wygrał trzeci raz z rzędu

To już czwarty triumf na trasie Kryterium Asów w historii wspólnych startów Kajetana i Jarka, a drugi w karierze dublet na Barbórce. Poprzednio Kajto wygrał Barbórkę i Karową w sezonie 2013. Kajto był szybszy o 02.09 s od załogi Michał Ratajczyk/Jędrzej Szcześniak (Mitsubishi Lancer Evo IX). Kolejny trzeci rezultat przypadł zespołowi Łukasz Byśkiniewicz/Maciej Wisławski ścigającemu się autem Renault Clio R3T (+5,66 s).

- Uwierzcie mi, że to był bardzo trudny przejazd, a to dlatego, że kierowcy rajdowemu niełatwo jest powstrzymać się przed dodaniem gazu, jeśli widzi, że na trasie jest miejsce choćby na drobny uślizg samochodu. To bardzo mocna pokusa, zwłaszcza przed tak żywiołowo reagującą publicznością, jak ta zgromadzona wzdłuż odcinka Kryterium Asów. Dziś na Karowej było jednak tak ślisko, że kluczowe było trzymanie wszystkich naszych koni mechanicznych na wodzy. Trudno mi opisać te fenomenalne uczucia i myśli jakie kłębią mi się w głowie po wygraniu Barbórki, a teraz Karowej. Myślę, że nasze tegoroczne wyniki są najlepszym świadectwem tego, jak ciężko pracował cały LOTOS Rally Team. Wiem, że gdybym dziś chciał podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do naszych sukcesów, to zaschłoby mi w gardle. Ten sezon jest dla mnie jak sen, trudno będzie go powtórzyć, więc chcę go śnić jak najdłużej - powiedział po zwycięstwie Kajetan Kajetanowicz.

Kryterium Karowa zakończyło tegoroczny sezon rajdowy i wyścigowy w kraju. Ten ostatni akcent kończącego się rajdowego sezonu oglądały tysiące kibiców, zgromadzonych wzdłuż całej trasy widowiskowego odcinka.
.

Kryterium Asów Karowa 2015 - WYNIKI (najlepsza 10-tka)

1. Kajetan Kajetanowicz/Jarek Baran (Ford Fiesta R5)  2.13,70
2. Michał Ratajczyk/Jędrzej Szcześniak (Mitsubishi Lancer Evo IX)  +2,09
3. Łukasz Byśkiniewicz/Maciej Wisławski (Renault Clio R3T)  +5,66
4. Tomasz Foltyn/Szymon Marciniak (Peugeot 208 VTi R2)  +7,35
5. Maciej Oleksowicz/Michał Kuśnierz (Ford Fiesta R5)  +7,80
6. Jakub Brzeziński/Grzegorz Olchawski (Ford Fiesta R5)  +8,30
7. Rafał Grzesiński/Mateusz Tutaj (Ford Fiesta VS)  +8,51
8. Adam Tomaszek/Paweł Łuczkiewicz (Subaru Impreza WRX STI N14)  +8,75
9. Tomasz Kuchar/Daniel Dymurski (Ford Fiesta R5)  +9.17
10. Marcin Gagacki/Marcin Bilski (Mitsubishi Lancer Evo IX)  +9,98

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: