SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news 54. Rajd Barbórka 2016: Kajetan Kajetanowicz wygrał czwarty raz z rzędu - WYNIKI

54. Rajd Barbórka 2016: Kajetan Kajetanowicz wygrał czwarty raz z rzędu - WYNIKI

10.12.2016, godz. 17:36
Kajetan Kajetanowicz wygrał Rajd Barbórka 2016
Kajetan Kajetanowicz foto: materiały prasowe

Kajetan Kajetanowicz po raz kolejny udowodnił, że nie ma sobie równych. Czwarty raz z rzędu wygrał prestiżowy Rajd Barbórka. Kierowca jechał Fordem Fiesta R5+.

W tym roku Kajetanowicz zdeklasował w Barbórce całą konkurencję. Triumfował wraz ze swoim pilotem Jarkiem Baranem na wszystkich sześciu odcinkach specjalnych. Załoga LOTOS Rally Team wypracowała niemal minutę przewagi (54,94 s) nad drugim zespołem, który znalazł się na podium (Wojciech Chuchała i Daniel Dymurski jadący Subaru Impreza STI). Trzecie miejsce przypadło Filipowi Nivette i Kamilowi Hellerowi jadącymi Skodą Fabią R5 (czas 56,35 s).

To już czwarta wygrana z rzędu w Barbórce dla "Kajto", który w tym roku po raz drugi wywalczył Rajdowe Mistrzostwo Europy. Do tej pory osiągnięciem czterech wygranych w Barbórce mógł się pochwalić jedynie Tomasz Kuchar.

Sprawdź również: 54. Rajd Barbórka: Kryterium Asów Karowej 2016 wygrał Kajetan Kajetanowicz - WYNIKI

Kajetanowicz podczas rajdu powiedział, że warunki w tym roku panujące na warszawskim rajdzie były bardzo trudne. Po wynikach widać jednak, że kapryśna aura nie przeszkodziła Kajetanowi w zdobyciu najwyższego stanowiska na podium. - Przejechałem już kilka Barbórek, ale w takich warunkach jeszcze w Warszawie nie rywalizowałem. Przynajmniej nie pamiętam. W przeszłości bywało nawet trochę śniegu, ale to było bardziej przewidywalne. Dziś faktycznie było bardzo trudno. Sporo błota i śliskich partii - mówił Kajetan.

- To świetne uczucie triumfować w tej prestiżowej imprezie po raz czwarty z rzędu, ale nie chciałbym, żeby nasze zwycięstwo kogokolwiek zmyliło. Wygraliśmy z dużą przewagą, jednak to wcale nie świadczy, że było nam łatwo. Nikt z naszych rywali nie chciał podarować nam tego triumfu, a wręcz przeciwnie – każdy miał ambicję, by znaleźć się na naszym miejscu. Choć warunki nie sprzyjały kibicom, cieszę się, że było ich aż tyle przy trasie. Teraz mamy odrobinę czasu na świętowanie, bo to zwieńczenie sezonu z dużym przytupem, a właśnie w taki sposób chciałem podziękować naszym partnerom, przyjaciołom i całemu zespołowi LOTOS Rally Team. Zapewniam Was jednak, że dzisiejszy sukces także i nas nie zmyli. Zrobiliśmy w tym sezonie bardzo dużo, by nadal robić to, co kochamy i rozwijać się jako zawodnicy i zespół. Ciągle jestem głodny sukcesów, dlatego przyszłym roku postaram się pracować jeszcze mocniej. Wierzę, że przed nami jeszcze wiele chwil triumfu - powiedział po wygranej "Kajto".

.
54. Rajd Barbórka 2016 - WYNIKI (najlepsza 10-tka)

1. Kajetan Kajetanowicz / Jarosław Baran (Ford Fiesta R5+) 21:35,972
2. Wojciech Chuchała / Daniel Dymurski (Subaru Impreza STI) +54,94 s
3. Filip Nivette / Kamil Heller (Skoda Fabia R5) +56,35 s
4. Grzegorz Grzyb / Robert Hundla (Ford Fiesta R5) +58,26 s
5. Bryan Bouffier / Xavier Panseri (Ford Fiesta) +1:10,29 s
6. Jakub Brzeziński / Kamil Wróbel (Ford Fiesta) +1:22,03 s
7. Dominykas Butvilas / Renatas Vaitkevičius (Ford Fiesta R5) +1:26,93 s
8. Michał Ratajczyk / Jędrzej Szcześniak (Mitsubishi Lancer Evo X RS) +1:30,23 s
9. Maciej Oleksowicz / Marcin Sienkiewicz (Ford Fiesta) +1:30,30 s
10. Jarosław Szeja / Marcin Szeja (Subaru Impreza) +1:40,74 s

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku


autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: