SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news 54. Rajd Barbórka 2016: lokalizacje stref kibiców, gdzie zaparkować samochód

54. Rajd Barbórka 2016: lokalizacje stref kibiców, gdzie zaparkować samochód

09.12.2016, godz. 08:19
Rajd Barbórka 2015 - Kryterium Asów Karowa
Rajd Barbórka 2015 - Kryterium Asów Karowa foto: SuperAuto24.pl

W drugi weekend grudnia odbędzie się w Warszawie jedna z najważniejszych imprez w polskim kalendarzu sportów motorowych. W dniach 9-10 grudnia w stolicy rozegra się 54. Rajd Barbórka. Jak dojechać w miejsca rywalizacji kierowców? Gdzie zostawić samochód?

Prezentujemy mapy stref kibica oraz doradzamy gdzie zostawić samochód, żeby bezpiecznie oglądać rajdowe zmagania kierowców podczas 54. Rajdu Barbórka.

.
OS Tor Służewiec - gdzie zaparkować

Dojazd dla kibiców od ulicy Puławskiej, parkowanie w okolicach skrzyżowania z ulicą Wyścigową. Drugie wejście dla kibiców zlokalizowane jest od ul. Poleczki. Przy obydwu wejściach będzie można kupić bilety. Dla posiadaczy naklejek Parking GOLD przygotowany jest parking wewnątrz toru Służewiec (wjazd od ul. Poleczki).

OS Ptak Warsaw Expo - gdzie zaparkować

Jest to odcinek, który debiutuje na Rajdzie Barbórka. Jest najdłuższym odcinkiem tegorocznej edycji zawodów. Składa się z przejeżdżanej dwukrotnie pętli na terenie parkingów Centrum Targowo-konferencyjnego w Nadarzynie. Dla kibiców przygotowana została duża strefa z widokiem na wiele ciekawych fragmentów trasy.

Przeczytaj też: 53. Rajd Barbórka 2015 wygrał Kajetan Kajetanowicz

Jedyne wejście dla kibiców znajduje się przy pierwszym wjeździe do centrum Ptak Warsaw Expo (przy Hali C). Dogodny i szybki dojazd (kilkanaście minut z Bemowa) do tego odcinka zapewnia Trasa S8. Parking dla kibiców jest bezpłatny. Samochody z wykupionym Parkingiem GOLD parkują tuż obok wejścia do strefy kibica na wprost wjazdu na teren obiektu.

OS Bemowo- gdzie zaparkować

Doskonale znany wszystkim kibicom odcinek Bemowo jest sercem Rajdu Barbórka. W tym roku w nowej odsłonie. Najciekawszymi fragmentami trasy dostępnymi dla kibiców jest oczywiście słynny mostek, gdzie w tym roku zlokalizowana będzie Trybuna z miejscami siedzącymi. Trasa odcinka przebiega po przejeżdżanej dwukrotnie pętli. Na Autodromie Bemowo zlokalizowany jest także Park Serwisowy, warto więc zaplanować tutaj dłuższy pobyt.

Tradycyjnie na OS Bemowo znajdują się dwa wejścia: główne przy Punkcie Kibica od ul. Powstańców Śląskich oraz dodatkowe do strefy Trybuny blisko mostka od Parkingu. Wjazd na Parking GOLD zlokalizowany od ul. Piastów Śląskich.

OS Karowa- gdzie zaparkować

Wszystkie trybuny na Karowej zlokalizowane są dookoła słynnej beczki. Trybuna VIP i Trybuna Żółta mają numerowane miejsca siedzące, natomiast umiejscowiona w Parku Kazimierzowskim Trybuna Zielona ma jedynie miejsca stojące. Z każdej trybuny widoczny będzie telebim z relacją na żywo. Na terenie strefy dla kibiców znajduje się także Park Serwisowy, dzięki temu można więc próbować zdobyć autograf ulubionego zawodnika. Warto pamiętać także, że z uwagi na dużą liczbę kibiców przejście pomiędzy strefami dla kibiców jest bardzo utrudnione.

Odcinek otwarty dla kibiców jest od godziny 16:00, a już od godziny 17:00 rozpoczynają się przejazdy pokazowe. W tym dniu zamknięte będą ulice Browarna, Furmańska i Karowa. Jeśli chodzi o parkowanie samochodów to najlepiej zostawiać je w okolicach Biblioteki Uniwersyteckiej (BUW), Wybrzeża Kościuszkowskiego, ulicy Dobrej oraz kilku mniejszych uliczkach Powiśla. Parking specjalny dla kibiców zlokalizowano przy ul. Browarnej (wjazd od ul. Leszczyńskiej lub Topiel). Ilość miejsc na tym parkingu jest ograniczona, dlatego wjazd będzie możliwy tylko dla osób posiadających specjalną nalepkę wjazdową "Parking Karowa".


Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: