SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news 60-ciu pijanych i jeden naćpany kierujący złapany w Małopolsce

60-ciu pijanych i jeden naćpany kierujący złapany w Małopolsce

09.12.2015, godz. 11:53
kontrola, policja, trzeźwość, alkomat
kontrola policyjna foto: Super Express

Małopolska Policja przeprowadziła w poniedziałek 7 grudnia 2015 roku akcję "Alkohol i Narkotyki", w wyniku której przebadano niemal 42 tysiące kierujących. Dzięki temu udało się wyeliminować 61 kierowców będących pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Akcja "Alkohol i Narkotyki" miała na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu i narkotyków. W poniedziałek 7 grudnia na terenie województwa małopolskiego policjanci z drogówki przebadali niemal 42 tysiące kierowców. Okazało się, że aż 60 z nich było pod wpływem alkoholu, a jeden prowadził pod wpływem narkotyków. Do sprawdzania zawartości alkoholu w organizmie zostały wykorzystane m.in. szybkie testy trzeźwości Alco Blow, które pozwoliły sprawnie przeprowadzić masowe badania.

Zobacz również: Policjanci zastrzelili złodzieja samochodów

Aby poprawić bezpieczeństwo na drogach i uniknąć drastycznych zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących, policjanci kontynuują zaostrzoną procedurę kontrolną "Policja przeciw pijanym kierującym" - przy każdej kontroli drogowej, niezależnie od przyczyny podjęcia interwencji, sprawdzają stan trzeźwości kierującego. Małopolska policja zapowiada, że podobne działania kontrolne będą kontynuowane.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: