SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news 74. Tour de Pologne - utrudnienia i objazdy

74. Tour de Pologne - utrudnienia i objazdy

28.07.2017, godz. 11:20
Rafał Majka, Tour de Pologne, 2014
Rafał Majka w 2014 roku triumfował w Tour de Pologne jako zawodnik Tinkoff foto: Tour de Pologne/Szymon Gruchalski

74. edycja Tour de Pologne odbędzie się w dniach 29.07 - 4.08.2017. Wiąże się to z poważnymi utrudnieniami dla kierowców, przede wszystkim w Katowicach i Krakowie. Gdzie wyznaczono objazdy i które odcinki zostaną całkowicie zamknięte dla samochodów?

Kolarska rywalizacja rozpocznie się 29 lipca w Krakowie na Rynku, a pierwszy odcinek ma 130 kilometrów. Zawodnicy pojadą ulicą Grodzką, św. Idziego, ulicą Podzamcze, Powiśle, Zwierzyniecką, Konopnickiej, Kamieńskiego, Turowicza oraz Herberta.

O 13.35 przewidziany jest start ostry w Myślenicach. Powrót do Krakowa nastąpi od strony Kryspinowa, ulicą Olszanicką, Chełmską, Królowej Jadwigi, później peleton przejedzie wokół Błoń Krakowskich, a finisz przewidziany jest na alei Focha.

tdp

tdp

tdp

Etap II

Drugi etap to Tarnowskie Góry – Katowice. W dniach 28, 29 i 30 lipca nie wolno parkować na następujących ulicach: Korfantego, Góreckiego, Pułaskiego, Ceglanej, Kościuszki, Matejki, Skargi, Szkolnej, Moniuszki, Dudy Gracza, Trzech Stawów, Meteorologów, Poniatowskiego, placu Wolności, Uniwersyteckiej, Bankowej, Olimpijskiej, Granicznej, Francuskiej, Zgrzebnioka, Mikołowskiej, Sokolskiej, Dobrowolskiego, Warszawskiej. Pojazdy znajdujące się w tych miejscach zostaną odholowane na koszt właściciela.

tdp

tdp

tdp

Etap III

Etap trzeci będzie miał miejsce w Jaworznie. Wyłączone z ruchu zostaną ulice: Pocztowa, Grundwaldzka, Mickiewicza, Sławkowska, Obrońców Poczty Gdańskiej, Słowackiego, Kolejowa, Leśna, Moniuszki i Piłsudzkiego. Pierwsze ograniczenia pojawią się w nocy z 30 na 31 lipca.

tdp

tdp

tdp

Etap IV

W przypadku Zawiercia utrudnienia zaczną się już w nocy z 31-go lipca na 1-go sierpnia. Nie będzie można zostawić auta na ulicy Piastowskiej, Leśnej, Sienkiewicza, Sikorskiego, 3 Maja, Kościuszki, Piłsudskiego i Paderewskiego.

tdp

tdp

tdp

Etap V

W Rzeszowie ulice zostaną zamknięte już o 4.30 rano 2-go sierpnia. Chodzi o odcinek alei Piłsudskiego do Placu Śreniawitów (ulice Cieplińskiego i Lisa Kuli). Ruchem steruje policja. Od godziny 12.20 dodatkowo (w ramach Nutella Mini Tour de Pologne) zablokowane zostaną jeszcze ulice Kilara, Most Zamkowy z nawrotem na ulicy Podwisłocze.

tdp

tdp

tdp

Etap VI

tdp

tdp

tdp

Etap VII

tdp

tdp

tdp

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: