SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news 75 lat historii Jeepa w pigułce – WIDEO

75 lat historii Jeepa w pigułce – WIDEO

19.07.2016, godz. 15:10
Jeep Wrangler
Jeep Wrangler foto: Jeep

Firma Jeep obchodzi w tym roku 75-lecie istnienia i z tej okazji producent ma dla swoich fanów kilka niespodzianek. Jedna z nich to film, który pokazuje najważniejsze modele w historii marki.

Oprócz filmu przygotowano także pojazd koncepcyjny na bazie Wranglera. Jest to model 75th Salute, który wyglądem nawiązuje do modelu Willys MB z lat 40. XX wieku. Został on np. pomalowany w charakterystyczny sposób i ma wojskowe oznaczenia. Aby koncept jeszcze bardziej przypominał swojego przodka, trzeba było zdemontować w nim drzwi, dach i tylną kanapę. Auto postawiono na 16-calowych felgach z 32-calowymi terenowymi oponami.

Zobacz też: TEST Jeep Renegade 2.0 MultiJet 170 KM 9AT 4x4 Trailhawk

Pod maską koncepcyjnego pracuje silnik V6 o pojemności 3.6 litra, który podobnie jak baza projektu pochodzi z Wranglera Sport. Napęd na koła trafia za pośrednictwem sześciobiegowej skrzyni manualnej.

Z informacji podanych przez producenta wynika, że auto nie trafi do produkcji. Koncept powstał z okazji 75 urodzin Jeepa i weźmie udział w kilku imprezach. Następnie najprawdopodobniej trafi do muzeum.

Poniższy film przedstawia historę Jeepa w pigułce

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: