SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Adam Małysz stracił sponsora – kolejne starty stoją pod znakiem zapytania

Adam Małysz stracił sponsora – kolejne starty stoją pod znakiem zapytania

12.09.2016, godz. 18:12
Rajd Dakar 2016. Sonik nadrabia straty! Adam Małysz powalczy o podium?
foto: ORLEN Team

Wybitny skoczek narciarski oraz kierowca rajdowy, Adam Małysz, może nie wystartować w zbliżającym się rajdzie Dakar. Wszystko przez nową politykę PKN Orlen.

Rajdy samochodowe są wyjątkowo kosztownym sportem. Dotychczas Adam Małysz był wspierany między innymi przez PKN Orlen, który utrzymywał tytuł sponsora strategicznego. Dzięki finansowemu wsparciu, Małysz pojawił się na starcie legendarnego rajdu Dakar pięć razy. W ostatniej edycji zajął 52 miejsce w klasyfikacji generalnej, a jego najlepszym rezultatem było zajęcie 13 miejsca w "generalce".

Teraz PKN Orlen wycofał się ze wspierania sportowca. To efekt zmiany strategii – spółka skarbu państwa chce skupić się na młodych talentach.

Zobacz też: Krzysztof Hołowczyc ma nową rajdówkę! To Dacia Duster

Adam Małysz nie zamierza jednak całkowicie rezygnować ze sportów i dalszej kariery. Mówi się, że prowadzi rozmowy z Polskim Związkiem Motorowym.

Sportowca wspiera między innymi Krzysztof Hołowczyc. Napisał on na facebooku: „Adam, głowa do góry! Przecież jesteś zawodowcem! Sponsorzy pojawiają się i odchodzą, jedni szybciej, inni później. Wiem, jak o nich trudno w naszym ekstremalnie drogim sporcie, ale jestem przekonany, że tak wybitny sportowiec nie zostanie na lodzie. Polska jest Ci to winna. Za te lata wspaniałych przeżyć i emocji, których nam dostarczałeś, jak chyba nikt inny w ostatnich latach. Sponsorzy do dzieła!

Adam Małysz przed rozpoczęciem kariery kierowcy rajdowego zdobył cztery indywidualne tytuły mistrza świata w skokach narciarskich.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: