SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Adaptacyjna aerodynamika i więcej poduszek powietrznych w Porsche!

Adaptacyjna aerodynamika i więcej poduszek powietrznych w Porsche!

05.05.2017, godz. 13:49
Nowe patenty Porsche
Nowe patenty Porsche - aktywny dyfuzor foto: Porsche

Może się wydawać, że od kilku lat Porsche 911 jest tym samym samochodem w odświeżonym opakowaniu. To błąd - każda kolejna generacja to efekt niemal niewidocznych, lecz ważnych poprawek. Kolejną z nich jest aktywny dyfuzor, który właśnie wypłynął do sieci z biura patentowego. Ale to nie koniec nowości!

Aktywny dyfuzor zmieniający przepływ powietrza nie jest zdumiewającą nowością w świecie motoryzacji, lecz specjaliści z Porsche jak zwykle podchodzą do tematu na swój sposób. Niemcy nie mają zamiaru wykorzystywać systemu klapek jak chociażby zrobili to Włosi w Ferrari LaFerrari.

Zobacz też: Nowości Porsche na targach Motor Show 2017 - WIDEO

Porsche przygotowało dyfuzor wysuwający się z tylnego zderzaka, dzięki czemu jest on w stanie znacząco zmienić przepływ powietrza. Co więcej, to rozwiązanie może trafić do każdego, nawet najtańszego samochodu poruszającego się po drogach.

Specjaliści z Porsche nie starają się tylko urwać kolejne setne sekundy z kolejnych okrążeń, ale i ciężko pracują nad systemami bezpieczeństwa. Kolejny patent jaki wyciekł do Internetu obejmuje poduszki powietrzne dla kabrioletów zamontowane w słupkach A. Samochody z tego typu nadwoziem tracą sporo podczas testów zderzeniowych z racji nieobecności tradycyjnych kurtyn. Nowa konstrukcja może to zmienić.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: