SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Afera spalinowa zbiera swoje żniwa. Volkswagen ratuje się sporymi rabatami

Afera spalinowa zbiera swoje żniwa. Volkswagen ratuje się sporymi rabatami

09.10.2015, godz. 13:58
Volkswagen
foto: EAST NEWS

Volkswagen jest w nie lada tarapatach. W efekcie wybuchu afery spalinowej niemiecki koncern nie tylko odnotował spadek wartości swoich akcji, ale również traci zaufanie klientów. Amerykański oddział marki ogłosił spore rabaty na nowe auta. Akcja ta może być jednak tylko "gaszeniem ognia chusteczką".

Volkswagenowskie rabaty w USA obejmują te osoby, które już teraz są posiadaczami któregoś z modeli Volkswagena. Warto dodać, że obniżki są zachęcające - najniższy rabat wynosi 2000 dolarów, ale np. przy zakupie VW Touarega lub VW CC, wartość ulega podwojeniu, czyli do 4000 dol. Co więcej, promocje można łączyć. W Stanach Zjednoczonych dealerzy już na wstępie dają "standardowy" upust. Wychodzi więc na to, że lojalni klienci niemieckiej marki mogą wyjechać z salonu autem tańszym o 4-8 tys. dolarów, a to już poważna suma.

Kliknij: Tu sprawdzisz czy twój Volkswagen ma wadę programu sterującego

Oczywiście akcja rabatowa ma za zadanie zmniejszyć skutki afery spalinowej, która rozpętała się po ujawnieniu przekrętu związanego z poziomem emisji trujących gazów przez pojazdy koncernu Volkswagen. Poziom sprzedaży aut niemieckiej marki spadł aż o 16 procent. Jeszcze gorzej prezentuje się kwestia postrzegania społecznego firmy. Z badań przeprowadzonych na zlecenie firmy KBB wynika, że aż 50 proc. respondentów straciło zaufanie do Volkswagena. To potężny cios w wizerunek przedsiębiorstwa.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: