SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Afera w Volkswagenie uderza w budżet firmy. Koncern tnie wydatki i projekty

Afera w Volkswagenie uderza w budżet firmy. Koncern tnie wydatki i projekty

23.11.2015, godz. 13:24
2015 Volkswagen Phaeton
2015 Volkswagen Phaeton foto: Volkswagen

Skandal w strukturach niemieckiego giganta motoryzacyjnego ma swoje konsekwencje. Volkswagen AG oficjalnie podał do wiadomości, że adekwatnie do obecnej sytuacji, zmniejsza poziom wydatków inwestycyjnych w obszarze samochodów.

- Przechodzimy przez okres zmienności i niepewności, musimy się z tym zmierzyć - powiedział Matthias Miller, Prezes Zarządu Volkswagen AG, podczas regularnego posiedzenia Rady Nadzorczej. - Będziemy ustalać priorytety dla wszystkich planowanych inwestycji i wydatków. Co nie jest absolutnie konieczne, zostanie, zgodnie z zapowiedziami, skreślone lub zrealizowane później - oznajmił.

Sprawdź: Zaniżony poziom emisji CO2 w autach Volkswagena

Jakie projekty stracą na skandalu? W informacji podanej przez Volkswagena, m.in. zostaje odłożona w czasie produkcja następcy VW Phaetona, który ma mieć wyłącznie elektryczny napęd. Nie dojdzie też na razie do realizacji planowanego centrum designu w Wolfsburgu, ani budowy nowej lakierni pojazdów w Meksyku.

- W ciągu najbliższych tygodni rozważymy kolejne wydatki i jeśli będzie taka potrzeba zrezygnujemy z nich lub opóźnimy ich realizację, nie narażając jednak naszej przyszłej konkurencyjności - oświadczył Muller i dodał: - Wspólnie z przedstawicielami Rady Zakładowej nadal będziemy robić wszystko, by utrzymać stałą załogę.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: