SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Akcja ZNICZ 2014: Gdzie stoi policja? Gdzie spodziewać się patroli?

Akcja ZNICZ 2014: Gdzie stoi policja? Gdzie spodziewać się patroli?

31.10.2014, godz. 11:25
Akcja Znicz
Akcja Znicz foto: Super Express

Co roku na przełomie października i listopada Polacy podróżują po polskich drogach, żeby dotrzeć na groby bliskich. Policja prowadząc akcję "Znicz" zapowiada wzmożone kontrole a my podpowiadamy gdzie można się ich spodziewać.

Akcja "Znicz" jest wzmożonym czasem pracy dla polskiej policji. Spowodowane to jest świętem Wszystkich Świętych podczas którego odwiedzamy groby bliskich zmarłych. Często mogiły znajdują się w znacznej odległości od miejsca gdzie przebywamy na stałe, przez co udajemy się w dalekie podróże. Żeby pomóc w bezpiecznym dotarciu do celu policja prowadzi co roku akcję "Znicz".

Patroli wypada się spodziewać praktycznie na wszystkich drogach. Najwięcej policji znajdziemy przy dojazdach do cmentarzy, trach najczęściej uczęszczanych i narażonych na zatory oraz korki. Tam funkcjonariusze pilnują bezpieczeństwa i porządku, często tez samodzielnie kierując ruchem.

Zobacz też: W weekend Wszystkich Świętych w 2013 roku zginęło 38 osób! Jak jeździć, aby było bezpieczniej w tym roku?

W tym roku Komenda Główna Policja zapowiedziała dodatkowe kontrole prędkości oraz trzeźwości kierowców. Patroli należy się spodziewać na większości ulic wokół nekropolii, na trasach wylotowych z miast jak i samych drogach. Do pracy zostaną skierowani dodatkowi policjanci. Trasy szybkiego ruchu będą patrolować nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami.

Dużą uwagę policja zwróci też na pieszych, bowiem od 31 sierpnia osoby poruszające się wieczorami poza terenem zabudowanym, zobowiązane są do posiadania odblaskowych elementów.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Źródło: Artur Szyk
autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: