SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Aktor Antoni Pawlicki kupił sportową Toyotę GT86

Aktor Antoni Pawlicki kupił sportową Toyotę GT86

17.03.2014, godz. 16:57
Antoni Pawlicki kupił sportową Toyotę GT86
foto: toyota

Antoni Pawlicki, znany z seriali Telewizji Polskiej "Czas Honoru" oraz "Komisarz Alex", stał się właścicielem sportowego cacka. Aktor wyjechał z salonu nowiutką Toyotą GT86, której silnik rozwija 200 KM, a napęd jest przenoszony na koła tylne.

Model GT86 jest pierwszym po latach sportowym projektem Toyoty. Kiedy debiutował w połowie 2012 roku, spotkał się z niezwykle entuzjastycznym odbiorem prasy motoryzacyjnej na całym świecie. Od tego czasu zdobył liczne nagrody branżowe i stanowi wzór lekkiego samochodu sportowego z napędem na tylne koła.

Zobacz też: Anna Mucha dostała do testów nowego Mercedesa Klasy C

Model GT86 kryje pod maską 2.0-litrowy, wolnossący silnik benzynowy typu bokser. Jednostka 4-osobowego coupe generuje moc 200 KM i 205 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Auto według danych katalogowych osiąga pierwsze 100 km/h w 7,6 sekundy i rozpędza się do 226 km/h. Pawlicki wybrał odmianę w bogatszej wersji Prestige z manualną skrzynią biegów. Cena identycznego wozu w Polsce wynosi 121 800 zł.

Co myśli Antoni Pawlicki o swojej Toyocie? - Kiedy usłyszałem o powstaniu tego modelu, bardzo zainteresowała mnie jego koncepcja, a już po pierwszej jeździe GT86 wiedziałem, że chcę go mieć. Ten model jest stworzony do dostarczania przyjemności z jazdy, a do tego jest zaprojektowany tak, jak robiło się sportowe samochody kiedyś - nie jest nastawiony na efekciarstwo czy elektroniczne zabawki,  tylko daje sportowe wrażenia w czystej formie - powiedział o aucie aktor.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: