SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Alfa Romeo Giulia nareszcie trafiła do produkcji

Alfa Romeo Giulia nareszcie trafiła do produkcji

21.04.2016, godz. 13:14
Start produkcji Alfa Romeo Giulia
Start produkcji Alfa Romeo Giulia foto: facebook.com/alfaromeo952

Start produkcji Alfy Romeo Giulia to ważne wydarzenie nie tylko w centrali włoskiej firmy. Na moment ten z niecierpliwością wyczekiwał motoryzacyjny świat i miłośnicy włoskiej motoryzacji. Nowe modele aut tego producenta pojawiają się rzadko, dlatego gdy już trafiają do produkcji i wyjeżdżają na drogi, potrafią skutecznie pogrzać wokół siebie atmosferę.

Alfa Romeo Giulia nie miała łatwego startu. Po całej serii opóźnień związanych z różnymi problemami, w tym także tymi homologacyjnymi, nastał koniec nerwowego wyczekiwania. We włoskich zakładach Cassino niedaleko Rzymu, uruchomiono linię montażową nowego sedana marki Alfa Romeo. Auto wraca po wielu latach do konstrukcji charakteryzującej się tylnym napędem.

Zobacz: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio na pięknych zdjęciach

Pierwszemu egzemplarzowi czterodrzwiowej Giulii z numerem 1, towarzyszyła przygotowana z tej okazji impreza okolicznościowa i fotoreporterzy. Pierwsze auto wyprodukowane we wtorek 19 kwietnia, zjechało z linii montażowej w kolorze Stromboli Grey, z 2.0-litrowym silnikiem diesla pod maską.

Alfa Romeo do napędu modelu Giulia będzie używać silników benzynowych i diesli. Dwulitrowy czterocylindrowy benzyniak z turbodoładowaniem, będzie dostępny w trzech wariantach mocy. Najsłabszy i najtańszy generuje 200 KM, kolejny 250 KM, a najmocniejsza odmiana 280 KM. Turbodiesel o pojemności 2.2 litra JTDM będzie w zależności od osprzętu generował od 150 KM, przez 180 KM, a w najmocniejszej odmianie wyłącznie z napędem czterech kół 210 KM. Napęd będzie już w standardzie przekazywany na tylną oś, a w opcji na cztery koła. Klienci będą mieli do wyboru sześciostopniową ręczną lub ośmiostopniową, automatyczną skrzynię biegów.
.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: