SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Amerykanie mają fantazję! Zobacz wyczynowy pojazd militarny napędzany V8-ką

Amerykanie mają fantazję! Zobacz wyczynowy pojazd militarny napędzany V8-ką

11.08.2016, godz. 09:00
Toyo Tires Ferret
Toyo Tires Ferret foto: Toyo Tires

Pojazdy militarne nie często goszczą na naszej stronie. Są powolne, ciężkie, a zamiast osiągów uwagę zwraca się na ich opancerzenie oraz zamontowaną broń. Dla zwiadowczej maszyny o nazwie Toyo Tires Ferret postanowiliśmy jednak zrobić wyjątek. Dlaczego? Sprawdźcie sami.

Wóz, o którym mowa to Daimler Ferret, czyli trzyosiowy pancerny pojazd zwiadowczy. Jego charakterystyczną cechą jest podniesiona środkowa oś, którą w razie potrzeby można hydraulicznie opuścić. Silnik tego terenowego wszędołaza nie budzi jednak oszałamiających emocji. Seryjna 4-litrowa jednostka generująca 175 KM mocy musi sobie radzić z masą 3,7 ton, co nie czyni z Ferreta mistrza sprintów.

Ktoś jednak wpadł na szalony pomysł, aby w miejsce standardowego silnika włożyć mocarne 6.2 litra LS V8 generujące ponad 600 KM (jednostka pochodząca z Chevroleta Corvette), wymienić zawieszenie i opony, a za kierownicą posadzić znanego rajdowca BJ Baldwina. Co wyszło z takiego połączenia? Zobaczcie to na poniższym wideo i oceńcie sami.

autor: Paweł Kaczor zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: