SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Antoni Macierewicz z Volkswagena przesiadł się na limuzynę Mercedesa

Antoni Macierewicz z Volkswagena przesiadł się na limuzynę Mercedesa

15.02.2016, godz. 13:18
Antoni Macierewicz
Antoni Macierewicz foto: Super Express

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej nie jeździ byle czym. Antoni Macierewicz, który w oświadczeniu podatkowym zadeklarował posiadanie osobowego Volkswagena Passata z 2008 roku, teraz nie korzysta prywatnego auta. Obecnie jest wyłącznie wożony rządową limuzyną - Mercedesem Klasy S.

Jako szef MON Antoni Macierewicz porusza się służbową limuzyną Mercedes-Benz klasy S z szoferem za kierownicą. We własnym garażu polityk natomiast parkuje Volkswagena Passata z 2008 roku. Auto to wersja po liftingu z silnikiem benzynowym 2.0 Turbo o mocy 200 KM. Rynkowa wartość podobnego Passata to około 30 tysięcy złotych.

Zobacz też: Limuzyna Andrzeja Dudy to opancerzony Mercedes

Jaki majątek poza kilkuletnim Passatem posada czołowy polityk ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego? Macierewicz w swoim oświadczeniu majątkowym zadeklarował m.in. 63 tysięcy złotych (wraz z żoną) i niewielkie sumy w zagranicznej walucie (1,7 tys. dolarów USA i niecałe 600 Euro). Oprócz tego poseł ma polisę na 42 tysiące zł i fundusze TFJ PKO na kwotę prawie 25 tysięcy złotych. Antoni Macierewicz napisał także, że ma dom o wartości około pół miliona złotych i działkę z domkiem o wartości około 80-100 tys. zł.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: