SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Arrinera debiutuje na giełdzie! Akcje polskiego producenta do kupienia w Londynie

Arrinera debiutuje na giełdzie! Akcje polskiego producenta do kupienia w Londynie

06.06.2014, godz. 15:21
Arrinera Hussarya
foto: Arrinera Automotive

Arrinera Automotive to polska marka, która już wkrótce ma rozpocząć produkcję sportowego samochodu rywalizującego z takimi potęgami jak Ferrari i Lamborghini. Spółka poinformowała właśnie o emisji swoich akcji na londyńskiej giełdzie.

Na GXG Markets w Londynie będzie można zakupić akcje firmy Arrinera Automotive Holding PLC, która jest spółką matką marki Arrinera Automotive S.A. znanej z projektu supersportowego samochodu Husarya. Celem holdingu będzie sprzedaż samochodów na rynkach zagranicznych, głównie w Chinach, Europie Zachodniej i USA.

Przeczytaj też: Ferrari wraca do Warszawy! Nowy salon już niebawem

Obecnie Arrinera pracuje nad finalną wersją swojego pierwszego modelu Hussarya. W październiku zeszłego roku miały miejsce testy prototypu na torze Ułęż. Brał w nich udział znany brytyjski konstruktor Lee Noble, który jest także członkiem rady nadzorczej Arrinera Automotive.

Testy kompletnego supersamochodu zaplanowane są na październik br. na torach wyścigowych w Polsce i Wielkiej Brytanii. Pierwszą wersją, która trafi do produkcji będzie Arrinera Hussarya 33, czyli najbogatsza edycja auta, która zostanie wyprodukowana tylko w 33 sztukach.

WIDEO - Zobacz, jak powstawał klip promocyjny Arrinery

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: