SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Arrinera Hussarya GT zaliczyła wpadkę na Goodwood Festival of Speed!

Arrinera Hussarya GT zaliczyła wpadkę na Goodwood Festival of Speed!

27.06.2016, godz. 11:14
Arrinera Hussarya GT
Arrinera Hussarya GT na Goodwood Festival of Speed 2016 foto: SuperAuto24.pl

Huczny debiut polskiego supersamochodu w specjalnej odmianie wyścigowej, zakończył się wstydliwą wpadką. Arrinera Hussarya GT podczas prezentacji na Festiwalu Prędkości w Goodwood, nie ustrzegła się problemu natury technicznej. W najważniejszym premierowym przejeździe auto tuż po starcie zgasło i musiało zostać zepchnięte przez obsługę zabezpieczającą imprezę...

Wydawało się, że Arrinera Hussarya GT, przechodząca na kilka dni przed debiutem w Goodwood ostatnie testy na lotnisku w Bruntingthorpe Airfield, jest już gotowa. Dumni twórcy zapowiadali piękną premierę, która ostatecznie skończyła się wtopą.

.
Hussarya GT zgasła na starcie w Goodwood

Arrinera S.A. nie informuje co było przyczyną niepowodzenia podczas pierwszego startu w Goodwood. Grunt, że mechanikom udało się znaleźć źródło problemu i auto ostatecznie nie zakończyło występu w Wielkiej Brytanii totalną katastrofą. Hussarya GT zaliczyła przejazd pokazowy i udowodniła, że potrafi jeździć.

Przeczytaj więcej: Arrinera Hussarya GT przechodzi testy - WIDEO

Dla przypomnienia polskie superauto jest zasilane centralnie umieszczonym silnikiem V8 o pojemności 6.2-litra. Wyścigowa odmiana Hussarya GT opatrzna specjalnym aerodynamicznym nadwoziem, ma pojawić się jeszcze w tym roku podczas wyścigu GT4 oraz GT Open.

.
Arrinera Hussarya GT na Festiwalu Prędkości

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: