SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Arrinera Hussarya na targach Warsaw Moto Show 2015

Arrinera Hussarya na targach Warsaw Moto Show 2015

24.11.2015, godz. 07:00
Arrinera Hussarya
Arrinera Hussarya foto: zdjęcia własne

Na targach Warsaw Moto Show 2015 producent jedynego superauta zaprojektowanego i zbudowanego w Polsce, przedstawił swoje plany na przyszłość. Arrinera Hussarya już za kilka tygodni ma pojawić się w wersji GT4, czyli przygotowanej do startów w różnych seriach wyścigowych na całym świecie.

Firma Arrinera Automotive podczas targów Warsaw Moto Show 2015 przedstawiła swoje plany na najbliższą przyszłość. Nowym pomysłem na zdobycie doświadczeń i testy podzespołów jest wzięcie udziału w wyścigach na torze. Arrinera Hussarya GT4 ma zadebiutować 14 stycznia na Autosport International - The Racing Car Show w Birmingham, a następnie stanąć na torze wyścigowym obok takich aut jak np. Ferrari.

Arrinera Hussarya GT4 ma być napędzana silnikiem V8 o pojemności 6.2 litra, który ma wygenerować aż 450 KM i 580 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Za przeniesienie napędu na tylną oś ma odpowiadać sześciobiegowa skrzynia sterowana poprzez łopatki zamontowane za kołem kierownicy.

Zobacz też: Legendy z czasów PRL na Warsaw Moto Show 2015

Zarząd Arrinera Automotive S.A. podkreśla, że starty w klasie Open w różnych seriach wyścigowych takich jak np. 24h series, Super Challenge Pirelli, lub też British GT Championship to idealny poligon doświadczalny dla rozwiązań i technologii, które później zostaną wykorzystane w aucie drogowym.

Cieszy także patriotyczne podejście firmy do całego projektu, otóż przedstawiciele Arrinera Automotive S. A. planują, że Hussarya GT4, czyli polski samochód zostanie stworzony i obsługiwany przez polski zespół, a za kierownicą usiądzie polski kierowca. Szczegóły dotyczące negocjacji z kandydatami na kierowców nie zostały jeszcze ujawnione.

Zapowiedź udziału Arrinery w imprezie w Birmingham

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: