SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Audi A4 najczęściej poszukiwanym samochodem używanym w ogłoszeniach

Audi A4 najczęściej poszukiwanym samochodem używanym w ogłoszeniach

19.02.2016, godz. 11:45
Audi A4 - 20 lat niemieckiego modelu
foto: Audi

Poszukiwanie danych w internecie o konkretnym aucie przed jego zakupem, jest powszechną praktyką. I na podstawie takich właśnie danych powstaje interesujący Ranking Internetowy Samochód Roku, tworzony przez otomoto.pl. W wynikach za 2015 rok królem zapytań w wyszukiwarce ogłoszeniowej okazało się Audi A4, które przebiło liderującego w poprzednich latach Volkswagena Golfa.

Audi A4 było najczęściej wyszukiwanym samochodem w serwisie otomoto.pl na przestrzeni całego ubiegłego roku. Samochód ten dzięki liczbie 14 433 759 wyszukiwań, zdetronizował Volkswagena Golfa, który od lat zajmował pozycję lidera tego rankingu. Użytkownicy serwisu otomoto.pl najczęściej poszukiwali egzemplarzy A4 wyposażonych w silniki wysokoprężne TDI. Takich samochodów dotyczyła blisko połowa zapytań (47%). W przypadku rodzajów nadwozia, największą popularnością cieszyła się wersja sedan (57% wyszukiwań).

Sprawdź: TEST Audi A4 Limousine i Avant B9: festiwal nowoczesności

To potwierdza tendencję rosnącego w Polsce zainteresowania samochodami nie tylko z czterema pierścieniami w logo, ale też pojazdów zaawansowanych technicznie, lepiej wyposażonych i bardziej prestiżowych.

Twórcami rankingu byli użytkownicy serwisu otomoto.pl, którzy w okresie od stycznia do grudnia 2015 poszukiwali za pomocą wyszukiwarki pojazdów o konkretnych parametrach lub zamieszczali na stronie ogłoszenia sprzedaży. Tegoroczną edycję stworzono na podstawie niemal miliarda zapytań.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: