SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Audi AG, BMW Group i Daimler AG wspólnie inwestują w mapy cyfrowe

Audi AG, BMW Group i Daimler AG wspólnie inwestują w mapy cyfrowe

05.08.2015, godz. 11:07
Audi TT Coupe 2.0 TFSI quattro
Audi TT Coupe 2.0 TFSI quattro foto: zdjęcia własne

Audi AG, BMW Group i Daimler AG uzgodniły z Nokia Corporation, że nabędą należącą do niej firmę HERE zajmującą się mapami cyfrowymi i usługami opartymi na lokalizacji. Ma to zapewnić HERE długoterminową dostępność produktów dla wszystkich klientów branży motoryzacyjnej oraz innych sektorów przemysłu, a także świadczonych przez nią usług związanych z mobilnością.

Wszyscy partnerzy (Audi AG, BMW Group i Daimler AG) nabywając firmę HERE, będą posiadać równe udziały. Żaden z nich nie ubiega się o nabycie pakietu większościowego. Oczekuje się, że transakcja, którą nadzorować będą odpowiednie organy antymonopolowe, zostanie zakończona w pierwszym kwartale roku 2016.

Zobacz: Nawigacja satelitarna standardowym wyposażeniem aut BMW

HERE kładzie fundamenty pod kolejną generację usług mobilnych i związanych z lokalizacją. Dla przemysłu motoryzacyjnego są one podstawą nowych systemów wspomagających prowadzenie samochodu, w tym również całkowicie autonomiczną jazdę. Wyróżniające się niezwykłą precyzją mapy cyfrowe działające w czasie rzeczywistym, przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wpłyną również na częstotliwość powstawania kolejnych innowacyjnych rozwiązań technicznych oraz na ich jakość.

HERE jest jednym z głównych dostawców map i usług opartych na lokalizacji. Oferuje produkty i dane dotyczące prawie 200 krajów w ponad 50 językach. Będzie nadal rozwijać swoją silną pozycję, poszerzać gamę produktów i udostępniać je klientom ze wszystkich sektorów. Zarząd HERE będzie niezależny. Jego celem będzie rozwijanie działalności firmy w takim kierunku, aby była otwarta na wszystkich klientów. Konsorcjum nie będzie ingerowało w jej działania operacyjne.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: