SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Audi i Skoda planują więcej sportowych modeli!

Audi i Skoda planują więcej sportowych modeli!

11.11.2016, godz. 15:14
Audi RS6 Avant C7 lifting V8 4.0 TFSI
Audi RS6 Avant C7 lifting V8 4.0 TFSI foto: zdjęcia własne

Choć w Stanach Zjednoczonych grupa VAG ma spore problemy, w Europie czuje się całkiem bezpieczna. Wskazują na to deklaracje wprowadzenia na rynek sportowych modeli. Nie mówimy jednak o jednym czy dwóch samochodach. Plany są ogromne!

Szef Audi Sport, Stephan Winkelmann, ujawnił plany powiększenia gamy modelowej rodziny RS. Obecnie należą do niej RS3, RS Q3, TT RS Coupe i cabrio, RS6 oraz RS7. Do 2018 roku na rynek trafi aż osiem (!) sportowych odmian samochodów.

Zobacz też: TEST Audi Q2 1.4 TFSI COD

Plotki mówią o ekstremalnym A1, które jest już dłuższy czas na rynku, a RS1 ma być swego rodzaju pożegnaniem. Dodatkowo więcej mocy dostanie Q5, a do salonów wjedzie nowe RS4. Nie będzie to skomplikowane, biorąc pod uwagę fakt, że poszczególne modele Audi pozwalają na sporą wymianę części pomiędzysamochodami.  Pierwsze skrzypce w rodzinie RS ma grać jednostka V6 o pojemności 2.9 litra, wspomagana dwiema sprężarkami.

Ponadto okazuje się, że Czesi także myślą nad powiększeniem rodziny vRS.  Chodzi oczywiście o bardziej interesującą wersję Superba. Nie wiadomo co znajdzie się pod maską takiego auta – trudno uwierzyć w przeniesienie dwulitrowej jednostki z Octavii vRS – lecz moc takiego Superba na pewno będzie przekraczać 300 koni mechanicznych. Tyle ma już przecież Seat w mniejszym Leonie ST Cupra...

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: