SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Audi jest gotowe na produkcję samochodów elektrycznych

Audi jest gotowe na produkcję samochodów elektrycznych

21.01.2016, godz. 14:42
Audi htron quattro concept
Audi htron quattro concept foto: Audi

Audi przygotowuje sieć swoich fabryk na całym świecie do wdrożenia założeń mobilności przyszłości. W roku 2018, w Brukseli rozpocznie się seryjna produkcja SUV-a napędzanego wyłącznie energią elektryczną. Zakłady te będą również wytwarzać akumulatory na potrzeby nowego elektrycznego modelu.

Audi szykuje poważne zmiany. Począwszy od roku 2018 roku, zakłady Audi Brussels zostaną fabryką produkującą pierwszego, w pełni elektrycznego SUV-a spod znaku czterech pierścieni. Maszyna ta będzie przeznaczona na rynki całego świata. Sportowy elektryczny SUV zostanie uplasowany w gamie modelowej Audi między Q7, a Q5. Technika napędowa zostanie oparta o duży zasięg, wydajny akumulator i trzy silniki elektryczne. SUV charakteryzować będzie się przy tym sportowym zacięciem. Dzięki zasięgowi ponad 500 km i możliwości szybkiego ładowania baterii, auto ma być praktyczne w codziennym użytkowaniu.

Zobacz też: Audi A4 allroad quattro B9: przełajowe kombi po raz drugi

Zakłady w Brukseli będą też prowadzić własną produkcję akumulatorów. W ramach działań restrukturyzacyjnych zmienią się również miejsca wytwarzania znanych już modeli Audi. Produkowane dotąd w Brukseli Audi A1 będzie w przyszłości składane w hiszpańskich zakładach Seata w Martorell, a Audi Hungaria w Győr przejmie produkcję Audi Q3, wytwarzanego dotychczas w Hiszpanii. Poza tym w węgierskiej fabryce wciąż produkowane będą: Audi A3 Limousine, Audi A3 Cabriolet, Audi TT Coupe i Audi TT Roadster.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: