SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Audi notuje rekordowe wyniki sprzedaży w Polsce

Audi notuje rekordowe wyniki sprzedaży w Polsce

23.09.2016, godz. 09:56
Audi A4 Limousine (B9)
foto: Audi

Osiemdziesiąt miesięcy z ciągłym wzrostem sprzedaży – wyniki Audi robią wrażenie. Rozwijanie gamy i eksploracja rozmaitych segmentów sprawiają, że klienci chętnie wybierają cztery pierścienie. Zwłaszcza w naszym kraju.

W sierpniu Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 132 350 samochodów. W stosunku do zeszłorocznego wakacyjnego miesiąca wzrost wynosi 2,9%. W Europie na drogi wyjechało na drogi 48 750 pojazdów spod znaku Audi. Rosnącą sprzedaż zanotowała Hiszpania, Wielka Brytania oraz tradycyjnie Niemcy, gdzie po raz pierwszy w historii na rynek tak szybko, w ciągu ośmiu miesięcy, trafiło 200 000 aut.

Zobacz też: Tak zmieniło się Audi A4 Avant.

Liczby te robią wrażenie, jednak to Polska wyjątkowo pozytywnie wyróżnia się na tle innych krajów Zachodu. Sprzedaż w stosunku do sierpnia 2015 wzrosła o 37,8% (na drogach pojawiło się 791 nowych Audi). To kolejny miesiąc polskiego importera w którym zaliczył on wyniki lepsze aż o dwie cyfry!

Dzięki temu Audi to najszybciej sprzedające się pojazdy w segmencie niemieckich aut klasy premium w Polsce. Od początku roku zarejestrowano u nas 6686 samochodów tej marki.

Na taki rozwój sytuacji ma niewątpliwie wpływ premiera nowego Audi A4 (B9) oraz odświeżonego A3.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: