SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Audi Q2: najmniejszy SUV z rodziny Q już w produkcji

Audi Q2: najmniejszy SUV z rodziny Q już w produkcji

03.07.2016, godz. 11:08
produkcja Audi Q2
produkcja Audi Q2 foto: Audi

W głównej fabryce Audi AG w Ingolstadt, rozpoczęto produkcję całkiem nowego samochodu. Z taśmy montażowej zaczęły zjeżdżać pierwsze egzemplarze Audi Q2. Pojazd ten będący niewielkim kompaktowym SUV-em, to auto wjeżdżające w zupełnie nowy segment, który wcześniej nie był zagospodarowany przez cztery pierścienie.

Nowe Audi Q2 wytwarzane jest na linii montażowej modelu A3. Wraz z Audi A3 przechodzi cykl montażu karoserii, lakierowania i montażu ostatecznego. Aby taki sposób produkcji wdrożyć w życie, konieczne było przeprowadzenie kompleksowej przebudowy hal fabryki, a także odpowiednie zaplanowanie logistyki. Produkcja Audi Q2, ma stopniowo osiągnąć wolumen 450 egzemplarzy dziennie.

Czytaj więcej: Debiut Audi Q2: najmniejszy SUV w rodzinie

Audi inwestuje w zakładach w Ingolstadt w innowacyjne rozwiązania techniczne, które pozwalają rozwiązywać kwestie związane z coraz bardziej złożonym procesem wytwarzania samochodu. Przykładowo, w związku z podjęciem produkcji Audi Q2, w hali zainstalowano w pełni automatyczny, modułowy magazyn układów napędowych. Zwiększa on możliwości składowania podzespołów na miejscu.

Nowe Audi Q2 jest kontynuacją sukcesów aut rodziny Q. Auto łączy w sobie nowoczesną stylistykę i dużą funkcjonalność. Wyróżnia go pięć milionów wariantów wyposażenia oraz connectivity, infotainment i systemy wsparcia na poziomie aut klasy luksusowej. Na początek, Audi Q2 będzie wyposażane w jeden z sześciu silników: trzech TFSI i trzech TDI, generujących moc od 116 KM do 190 KM.

Audi Q2 trafi do sprzedaży jesienią.

Źródło: tv.se.pl
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: