SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Audi RS3 LMS dla żądnych wyścigowych wrażeń. Takim autem jeździ Polka - WIDEO

Audi RS3 LMS dla żądnych wyścigowych wrażeń. Takim autem jeździ Polka - WIDEO

12.04.2017, godz. 02:26
Źródło: tv.se.pl

Wygląda niesamowicie i jeszcze lepiej brzmi. Wyjątkowe Audi RS3 LMS przyjechało do Poznania. Samochód ten można było obejrzeć na targach Poznań Motor Show w dniach 6-9 kwietnia. Właśnie w takim aucie będzie się ścigać po słynnych wyścigowych torach Gosia Rdest. Polka wystartuje w całym sezonie wyścigów ADAC TCR Germany, jeżdżąc w barwach niemiecko-włoskiego zespołu Target Competition.

Audi RS3 LMS stworzyło Audi Sport GmbH z myślą o zewnętrznych zespołach wyścigowych. Model ten został wpisany w ofertę Audi customer racing, dając prywatnym kierowcom atrakcyjną możliwość wejścia w świat samochodowych wyścigów. Wszystko z powodu rozkwitu kategorii samochodów turystycznych TCR, która znajduje sobie coraz więcej przestrzeni na światowych torach wyścigowych.

Żywiołowy model RS3 LMS przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,5 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 240 km/h. Auto napędza turbodoładowany 4-cylindrowy silnik 2.0 TFSI, który generuje moc 243 kW (330 KM). Napęd trafia na przednią oś za pośrednictwem sześciobiegowej sekwencyjnej wyścigowej skrzyni. Obszerny pakiet bezpieczeństwa zamontowany w Audi RS3 LMS obejmuje zbiornik paliwa zbudowany zgodnie z przepisami FIA, klatkę bezpieczeństwa, fotel PS3, siatki wg. standardów FIA po obu stronach fotela oraz wyjście awaryjne w dachu.

Przeczytaj: TEST Audi A3 Limousine 2.0 TDI S Tronic S-Line po liftingu

Wyczynowe Audi stworzone zostało w zakładach Audi Sport GmbH w Neckarsulm. Ta spółka-córka Audi AG, od roku 1983, do ubiegłego roku pod nazwą quattro GmbH, buduje samochody sportowe o dużej mocy i tworzy najbardziej zaawansowane, motoryzacyjne rozwiązania techniczne. Swoją strategię opiera na czterech filarach: konstruuje i wytwarza całą gamę samochodów Audi typu R i RS, odpowiada za dostarczanie wyczynowych aut wyścigowych klientom zewnętrznym (program Audi Sport customer racing), zajmuje się indywidualizacją aut w programie Audi exclusive, a także produkcją i dystrybucją akcesoriów Audi Sport collection.

Kalendarz ADAC TCR Germany 2017

28.04. – 30.04. Oschersleben
09.06. – 11.06. Red Bull Ring
07.07. – 09.07. Oschersleben
14.07. – 16.07. Zandvoort
04.08. – 06.08. Nurburgring
15.09. – 17.09. Sachsenring

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: