SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Audi RS4 Avant w służbie australijskiej policji: nowe zadania rasowego kombi

Audi RS4 Avant w służbie australijskiej policji: nowe zadania rasowego kombi

21.08.2015, godz. 14:46
Audi RS4 Avant w służbie australijskiej policji
Audi RS4 Avant w służbie australijskiej policji foto: Audi

Australijska policja musiała pozazdrościć kolegom z Arabii Saudyjskiej i do służby zatrudniła mocne Audi RS4 Avant. Co prawda nie jest to Bugatti Veyron, czy Audi R8, ale od czegoś trzeba zacząć.

Do pilnowania porządku na ulicach i drogach Nowej Południowej Walii zatrudniono właśnie mocne Audi RS4 Avant. Rabusiom czy piratom drogowym będzie trudno uciec, bowiem za przeciwnika będą mieć 450-konne kombi - w pakiecie jest też 430 Nm. Ta pokaźna moc krzesana jest przez wolnossącego benzyniaka V8 o pojemności 4.2 l. Pierwsze 100 km/h osiągane jest po 4,7 sekundy, a prędkość maksymalną ograniczono do 250 km/h. Podejrzewamy, że na potrzeby działań tamtejszej policji ogranicznik jednak zdjęto.

Kliknij: TEST Audi RS3 Sportback 2.5 TFSI quattro: kompakt z piekła rodem

Równie ciekawie wygląda malowanie nowego radiowozu Policji z Nowej Południowej Walii. Zostało ono wybrane poprzez głosowanie na profilach Audi Australia i tamtejszej służby porządkowej. Dlatego też, ze względu na rozgłos, jaki uzyskało policyjne Audi RS4 Avant, podejrzewamy, że będzie raczej wykorzystywane w celach promocyjnych, a nie do ścigania piratów i rabusiów.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: