SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Audi wzywa 850 000 aut z silnikami diesla do serwisu

Audi wzywa 850 000 aut z silnikami diesla do serwisu

21.07.2017, godz. 14:34
Audi A3 Limousine 2.0 TDI S Line
Audi A3 Limousine 2.0 TDI S Line foto: SuperAuto24.pl

Kolejny niemiecki producent rozpoczyna walkę o przedłużenie życia silników diesla. W związku z potencjalnymi zakazami wjazdu do centrów miast aut z jednostkami wysokoprężnymi, Audi zamierza podnieść ich wydajność oraz uczynić je czystszymi.

Kilka dni temu Mercedes rozpoczął akcję serwisową, podczas której chce zoptymalizować pracę i podnieść wydajność jednostek wysokoprężnych. To efekt blokad nad którymi zastanawiają się władze takich miast jak Monachium, Stuttgart czy Hamburg. Po wprowadzeniu poprawek silniki mają stać się bardziej ekologiczne oraz zmniejszyć zanieczyszczenie w centrach miast, co ma przekonać władze do wstrzymania się od radykalnych decyzji. Machina ruszyła, a niemieckie marki stoją przed modernizacją nawet 13 milionów diesli.

Pisaliśmy o: Volvo rezygnuje z silników Diesla

Dlatego też Audi proponuje swoim klientom w Europie możliwość darmowej aktualizacji oprogramowania w jednostkach diesla V6 i V8. To nawet 850 tysięcy pojazdów. Akcja prowadzona jest w ścisłej współpracy z niemieckim Federalnym Urzędem Transportu Samochodowego KBA. Podobna akcja będzie przeprowadzona również w samochodach Porsche oraz Volkswagen z tymi układami napędowymi.

W 2016 roku prawie połowa samochodów sprzedanych w Europie miało pod maską silniki diesla. Wszystko jednak wskazuje na to, że w dobie samochodów elektrycznych diesle czeka znaczący spadek popularności. Co więcej, władze Paryża, Madrytu oraz Aten zapowiedziały, że w 2025 roku nie będą akceptować obecności diesli w mieście.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: