SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Auto elektryczne naładujesz w Lidlu – za darmo!

Auto elektryczne naładujesz w Lidlu – za darmo!

07.06.2017, godz. 11:28
samochód elektryczny, ładowanie samochodu
samochód elektryczny foto: SuperAuto24.pl

Polski rząd w ramach elektryfikacji polskich dróg głośno mówił o milionie elektryków na ulicach. Na razie brakuje jednak zachęt do zakupów samochodów, a przede wszystkim, stacji szybkiego ładowania takich aut. Pierwsze kroki podejmuje więc... sieć sklepów Lidl.

Lidl posiada obecnie cztery stacje ładowania samochodów elektrycznych – jedna jest już od jakiegoś czasu w Poznaniu, a trzy nowe obiekty powstały w Warszawie (ulice Puławska i Modlińska) oraz w miejscowości Gródków na Śląsku (przy centrum dystrybucji). Jak twierdzą przedstawiciele sieci sklepów, nie każdy Lidl będzie wyposażony w taką infrastrukturę, lecz plany rozbudowy są ambitne.

Testowaliśmy: Hyundai IONIQ Electric Platinium vs. Nissan Leaf Tekna

Auto można naładować w ciągu pół godziny, czyli podczas zakupów. W całej Europie Lidl zainwestował w 100 takich obiektów. To nadal mniej niż 1% wszystkich sklepów, lecz prace trwają. Za inicjatywą stoi również firma ABB.

W stacje ładowania zainwestowała też sieć sklepów meblarskich IKEA jak i galerie handlowe (np. Galeria Mokotów). Rządowy plan rozwoju infrastruktury ładowania przewiduje, że do 2020 roku będziemy korzystać z prawie 7000 ładowarek. Obecnie jest ich około 250, z czego punkty ładowania stacji paliw Orlenu i Lotosu można policzyć na palcach.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: