SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Auto zepsuje się na gwarancji? Teraz będziesz mógł je oddać!

Auto zepsuje się na gwarancji? Teraz będziesz mógł je oddać!

29.05.2014, godz. 17:03
kontrola stanu zawieszenia, wymian aopon
foto: ZF Services

Szykuje się prawdziwa rewolucja. Sejm zatwierdził nowe przepisy, według których sprzęt, który dwukrotnie zepsuje się podczas gwarancji bez winy użytkownika będzie można zwrócić. Dotyczyć to będzie między innymi samochodów.

Nowa ustawa zawiera przepisy obowiązujące w innych krajach członkowskich UE. Polscy posłowie zdecydowali się jednak wprowadzić kilka istotnych zmian. Jak donosi "Puls Biznesu", producenci wszelkich sprzętów - w tym aut, będą zobowiązani do automatycznego zwrotu pieniędzy klientowi, któremu bez jego winy sprzęt zepsuje się dwukrotnie w okresie gwarancyjnym.

Przeczytaj też: Nowe przepisy o ubezpieczeniach OC: szkodę zgłosisz teraz u swojego ubezpieczyciela

Teoretycznie jest to sytuacja bardzo korzystna dla konsumentów. Producenci zapowiadają jednak podwyżkę cen swoich wyrobów, aby skompensować straty poniesione z tytułu licznych zwrotów towaru. Zdaniem producentów nowe przepisy ułatwią klientom darmową wymianę sprzętu na nowy. Według ekspertów branża motoryzacyjna w Polsce straci rocznie na tym około 300 milionów złotych. Ustawa przeszła już przez Senat i ma wejść w życie za pół roku.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: