SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Plebiscyt AutoBest 2014 - główna nagroda dla Hyundaia i10

Plebiscyt AutoBest 2014 - główna nagroda dla Hyundaia i10

19.02.2014, godz. 09:17
Hyundai i10 - nagroda AutoBest 2014
foto:

Przedstawiamy wyniki 13. edycji plebiscytu AutoBest. Zwycięzców poznaliśmy podczas warszawskiej gali wręczenia statuetek laureatom. Nagrody w 9. kategoriach przyznało jury składające się z dziennikarzy motoryzacyjnych reprezentujących 15 krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Wyróżnienia "Best Buy Car of Europe" są jednymi z najważniejszych dla europejskiej branży motoryzacyjnej. Nagroda w głównej kategorii AutoBest jest uważana za drugą co do ważności po "European Car of the Year" na tym kontynencie. W piątek, 14 lutego w warszawskim hotelu Novotel Airport, odbyło się uroczyste rozdanie nagród AutoBest 2014.

- Tegoroczny konkurs był bardzo ekscytujący. Zacięta rywalizacja trwała do ostatniej chwili. Zwycięzca Hyundai i10 miał w sumie 854 punktów, zaledwie 4 punkty więcej niż Peugeot 2008. Wynik dokładnie pokazuje, że wszystkie nasze wysiłki koncentrują się na wyborze produktu, który jest najlepszy dla Klientów w Europie - powiedział Dan Vardie, Przewodniczący konkursu AutoBest.

Sprawdź też: Nowy Hyundai i10: CENA w Polsce ustalona od 35 900 zł – ZDJĘCIA

AutoBest 2014 - nagrody w poszczególnych kategoriach:

SPORT BEST - Team Ukraina

TECHNOBEST – Porsche

SAFETYBEST - Nissan

ECOBEST – Fiat

DESIGNBEST – Jaguar Land Rover

SMARTBEST – Chevrolet

MANBEST – Jaguar

COMPANYBEST – VDA

AUTOBEST 2014 – Hyundai i10  

Członkowie Jury AutoBest pochodzą z 15 europejskich krajów. W skład państ wchodzą: Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Cypr, Republika Macedonii, Grecja, Węgry, Polski, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacjai, Słowenia, Turcja, Ukraina i Malta. Polskę reprezentował Piotr R. Frankowski – były redaktor naczelny magazynu "Top Gear" polska edycja, obecnie redaktor naczelny polskiego wydania magazynu "Ramp".

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: