SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Autonomiczna ciężarówka Otto już na autostradach!

Autonomiczna ciężarówka Otto już na autostradach!

27.10.2016, godz. 13:32
Autonomiczna ciężarówka Otto
Autonomiczna ciężarówka Otto foto: Uber

Otto to firma z San Francisco zajmująca się pojazdami autonomicznymi. Została wykupiona przez Ubera za 680 milionów dolarów, a jej najnowsze dzieło właśnie dowiozło do celu 50 000 puszek piwa.

Autonomizacja samochodów postępuje coraz szybciej, a Uber, który jeszcze niedawno zaczynał jako alternatywa dla taksówek, jest jednym z liderów samodzielnie poruszających się pojazdów. Dla Ubera – w ramach firmy Otto – pracują inżynierowie Google’a, Tesli oraz Apple.

Zobacz też: Tesla S lepsza niż BMW 7 i Mercedes klasy S!

Choć zazwyczaj mówi się o korzyściach w transporcie publicznym to samochody autonomiczne mogą sprawdzić się na długich autostradach, które szybko nużą kierowców. Tak było w tym wypadku. 18-kołowa ciężarówka załadowana po brzegi piwem Budweiser po wjechaniu na autostradę została przełączona w tryb autonomiczny i przejechała bez najmniejszego problemu 193 kilometry – wprost do celu.

Ten drogowy gigant został wyposażony w trzy radary typu LIDAR (Light Imaging, Detection and Ranging). Ponadto na pokładzie można znaleźć kamerę HD, która również badała drogę przed pojazdem.

Firma Otto ma obecnie 6 ciężarówek które testowane są w okolicy San Francisco.

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: