SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Autostrada A1 do Czech otwarta. Most w Mszanie oddany do użytku po 7 latach budowy

Autostrada A1 do Czech otwarta. Most w Mszanie oddany do użytku po 7 latach budowy

23.05.2014, godz. 10:24
Most w Mszanie. Autostrada A1
foto: GDDKiA

W dniu 23 maja o godzinie 6:00 otwarto oficjalnie fragment autostrady A1 wraz z mostem w Mszanie. Oddany do użytku odcinek Świerklany - Mszana jest cześcią autostrady A1 pomiędzy Pyrzowicami a Gorzyczkami.

"To kolejna ważna inwestycja w polską sieć transportową. Tym większa radość, że pomimo pewnych trudności podczas budowy tego odcinka, kierowcy mogą już z niego korzystać. Warto podkreślić, że budowę mostu w Mszanie dokończyli polscy przedsiębiorcy. Dzięki ich wzorowej współpracy mamy od dziś dogodne, autostradowe połączenie z Czechami."  - skomentowała wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska.

Przeczytaj też: Nowy odcinek ekspresowej trasy S3 Gorzów Wielkopolski-Międzyrzecz oddany do użytku

Most w Mszanie to potężna konstrukcja o długości 402,5 metrów. Miejscami ma on blisko 45 metrów szerokości. Warto wspomnieć, że otwarty odcinek jest drugim w tym roku fragmentem A1 oddanym do użytku. W kwietniu 2014 kierowcom przekazano mierzący 19 km odcinek Włocławek - Kowal. Umożliwia on wygodną podróż na linii Łódź-Gdańsk. Do końca tego roku planowane jest rozstrzygnięcie przetargów na 57 km nowych fragmentów A1.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: