SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Autostrada A1 odcinek Włocławek-Kowal gotowa! Z Warszawy do Gdańska wreszcie dojedziesz autostradą

Autostrada A1 odcinek Włocławek-Kowal gotowa! Z Warszawy do Gdańska wreszcie dojedziesz autostradą

30.04.2014, godz. 10:43
autostrada A1
foto: Super Express

Autostrada A1 jest już gotowa. W środę 30 kwietnia w godzinach popołudniowych drogowcy udostępnili 19-kilometrowy fragment trasy z Włocławka do Kowala. Po otwarciu brakującego odcinka całą trasę z Gdańska do Łodzi i dalej do Warszawy, teraz można przejechać już autostradą.

Drogowcy nie zdążyli z budową na Euro 2012, ale na weekend majowy 2014 już tak. W tym roku dojazd nad Bałtyk nie powinien już stanowić problemu. Ostatni odcinek autostrady między Trójmiastem a Łodzią jest już gotowy. Chodzi dokładnie o odcinek między Czerniewicami pod Toruniem a Kowalem koło Włocławka.

Z ukończenia drogi dumny się premier Donald Tusk i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. - Cieszę się, że w przeddzień 10. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej ta symboliczna autostrada z Gdańska - miejsca, gdzie rodziła się nadzieja - do centrum Polski, została skompletowana i że będzie można w ten długi majowy weekend skorzystać z niej na całej długości - powiedział Donald Tusk.

Zobacz też: W Polsce kluczowe odcinki autostrad buduje się na samym końcu - WIDEO

Niestety nie wszystkie prace przy budowie zostały dopięte na ostatni guzik. Miejsca Obsługi Podróżnych (zaplanowane w miejscowościach Otłoczyno, Kałęczynek, Machnacz, Ludwinów i Lubień), nie są jeszcze otwarte, więc podróżujący muszą się liczyć z pewnymi niedogodnościami. Kierowcy powinni również pamiętać o zatankowaniu auta. Obok nowych odcinków A1 nie ma jeszcze bowiem stacji benzynowych.

Przejazd autostradą A1 na odcinku od Czerniewic do Kowala będzie bezpłatny przynajmniej do lipca bieżącego roku.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

WIDEO - tak wygląda odcinek autostrady Włocławek-Kowal

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: