SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Autostrada A1 za darmo już od dzisiaj, w każdy weekend do końca sierpnia

Autostrada A1 za darmo już od dzisiaj, w każdy weekend do końca sierpnia

08.08.2014, godz. 10:43
autostrada, pobór opłat
foto: Super Express

Przejazd autostradą A1 nad morze do Gdańska, od teraz ma być dużo prostszy. W każdy weekend do końca sierpnia kierowcy nie będą ponosić opłat za korzystanie z tej trasy. Jak podaje resort infrastruktury, zwolnienie z opłat obowiązuje od godziny 16 w piątki (także w czwartek 14 sierpnia), do niedzieli do godziny 23.59.

Polski rząd, aby poradzić sobie z problemem zakorkowanych w wakacje autostrad i frustracją kierowców oczekujących w długich ogonach przed bramkami, znalazł skrajne rozwiązanie. Podjęta została decyzja, aby do końca wakacji zwolnić z opłat kierowców poruszających się autostradą A1.

Sprawdź: Opłaty za polskie autostrady. Tyle zapłacisz za przejazd poszczególnymi odcinkami

Przypominamy słowa Donalda Tuska z konferencji prasowej: - Podjęliśmy decyzję o zwolnieniu kierowców z opłat na autostradzie A1 we wszystkie sierpniowe weekendy - poinformował premier. - W dwóch miejscach, w Nowej Wsi i pod Gdańskiem, natężenie korków jest nie do zaakceptowania, a ma to związek oczywiście z sezonem urlopowym. Otwarcie bramek nie zlikwiduje korków, ale je zmniejszy - dodał szef polskiego.

W te dni nie będzie opłaty za przejazd A1

Komunikat wydany przez resort infrastruktury jasno wyjaśnia, kiedy kierowcy nie będą musieli płacić: w piątki 8, 22 i 29 sierpnia (oraz w czwartek 14 sierpnia, kiedy rozpoczyna się długi weekend), od godziny 16:00 szlabany na bramkach wjazdowych i zjazdowych zostaną otwarte. Tak będzie do niedziel: 10, 17, 24 i 31 sierpnia. O godzinie 22.30 w niedziele szlabany będą opuszczane na wjeździe, a szlabany na bramkach zjazdowych otwarte będą do godziny 23.59. Osoby wjeżdżające na autostradę po godzinie 22.30 będą pobierały bilety wjazdowe, i jeśli dojadą do bramek zjazdowych po ich zamknięciu (godzina 23.59), to wówczas będą już musieli uiścić stosowną opłatę.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: