SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Autostrada A4 dostanie specjalną nazwę? A4 imienia Żołnierzy Wyklętych?

Autostrada A4 dostanie specjalną nazwę? A4 imienia Żołnierzy Wyklętych?

17.07.2015, godz. 09:50
Autostrady
foto: Brak agencji

Powstała inicjatywa obywatelska, aby nadać patronów dla Autostrady A4 łączącej granicę polsko-niemiecką i polsko-ukraińską. W sieci rozpoczęło się zbieranie podpisów pod petycją.

Inicjatorem całej akcji jest fundacja Prudentia et Progressus. Inicjatorzy liczą, że petycję poprze m.in. prezydent Andrzej Duda, który 6 sierpnia zostanie zaprzysiężony na prezydenta. Inicjatywa jest popierana jako cenną propozycją aby upamiętnić Żołnierzy Wyklętych. Autostrada A4 jest najdłuższym ciągiem komunikacyjnym w Polsce. Jako, że nadanie oficjalnej nazwy może być problematyczne ze względu na wymóg zgody wszystkich gmin przez które przebiega droga, tak nie powinno być problemów z nadaniem nazwy symbolicznej.

Czytaj: Kolejny odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy coraz bliżej!

Sama Autostrada A4 zaczyna się na autostradowym przejściu granicznym w Jędrzychowicach z Niemcami, a kończy z przejściu granicznym w Ukrainą w Korczowej. Docelowa długość całej "A-czwórki" to 672,75 km, z czego wybudowanych i dopuszczonych do ruchu jest 631,55 km. Dodatkowo między Wrocławiem, a Opolem i Katowicami i Krakowem przejazd jest płatny.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: